Fudbal

Hajduk poražen u derbiju prvenstva sa novosadskim kanarincima

Divoš. Hajduk – RFK Novi Sad 1921 0:1 (0:0) Stadion Hajduka u Divošu, gledalaca 500, sudije: Tepić, Jeftić i Vukmirović, delegat Inđić, crveni karton Tomić (Hajduk) u 85. m žuti kartoni: Perović, Lazić i Branković.

Odlična utakmica prvoplasirane i drugoplasirane ekipe na tabeli Vojvođanske lige jug. Hajduk je eventualnom pobedom mogao da uhvati kakav takav priključak i smanji razliku za Novim Sadom na tri boda. Domaći su imali inicijativu a Novosađani su igrali na kontre i to veoma uspešno. U petnaestom minutu Balabanović nije iskoristio jedanaesterac , tačnije golman Hajduka Trkulja je odlično intervenisao. Takva igra se Novom Sadu isplatila. Posle odličnog prodora Balabanovića lopta se našla u šesnaestercu, a Galić je odličnim udarcem savladao nemoćnog Trkulju u 49 minutu.

Hajduk je do kraja meča pokušao da izjednači ali na kraju zaslužena pobeda Novog Sada koja im definitivno obezbeđuje prvo mesto na tabeli.

Hajduk sledeće nedelje gostuje u Erdeviku gde se u sremskom derbiju sastaje saa domaćom Slogom.

Hajduk: Trkulja, Halilović, Nikolić, Cvijić, Vukobratović, Savićević, Tomić, Sovilj, Živković, N. Simić (Perović), D. Simić, trener Nikola Mihajlović

RFK Novi Sad 1921: Anđelović, Ranković, Štefek, Kavčić, Ignjić, Jelić, Erak (od 58. minuta Panjak), Balabanović, Gadžić, Kurtiši, Galić, trener Vladimir Švonja

27apr09:0015:00Dan magarica

27apr16:0017:45Radnički dočekuje ekipu Mačve iz Šapca