Fudbal, Sport

Radnički poražen minimalnim rezultatom u Smederevu

SMEDEREVO.  FK SMEDEREVO 1924 – FK RADNIČKI 1:0 /0:0/; Gledalaca: 800; Glavni sudija: Filipović Stefan; Pomoćne sudije: Tošić Miloš i Milićević Srđan; Četvrti sudija: Đokić Stefan; Delegat: Dinić Vladan

U 31. kolu, u plej-ofu prvenstva Mozzart Bet Prve lige Srbije, FK „Smederevo 1924” je na svom terenu dočekao ekipu FK „Radnički”. U rvom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih šansi za gol. Na odmor se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu bila je dinamičnija i zanimljivija utakmica. Posle jednog dužeg napada domaćih i centaršuta sa leve strane Ćorković Ivana, najviše je u šesnaestercu skočio Dimitrijević Nikola i glavom sa pet metara savladao golmana gostiju za vođstvo Smedereva od 1:0 u 77. minutu meča. Radnički nije uspeo do kraja utakmice da poravna rezultat tako da je poražen minimalnim rezultatom.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Marković Aleksa, Dimitrijević Nikola i Lukić Ognjen.

U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Cvetković Nemanja.

FK „Smederevo 1924”: Lukić Ognjen, Ćorković Ivan, Dimitrijević Nikola, Ilić Vladimir, Janković Luka, Jovanović Saša, Kostić Miroljub, Marković Aleksa, Obradović Nemanja, Panić Petar, Zuvić Mateja.

U igru su sa klupe ušli: Stojković Nikola, Petronijević Dimitrije, Jovanović Nikola, Marković Lazar i Lokosa Anthony Abidemi.

Trener: Mićović Saša

FK „Radnički”: Toroman Nemanja, Čarapić Strahinja, Cvetković Nemanja, Gajić Uroš, Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Milić Andrija, Petrović Đorđe, Stanisavljević Stefan Vićentijević Igor.

U igru su sa klupe ušli: Cvetković Srđan, Stajković Lazar i Đukanović Aleksandar.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički” trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 42 osvojena boda.