Pobeda fudbalera „Radničkog” u Beogradu

Beograd. RFK „GRAFIČAR” – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 0:2 /0:0/; Glavni sudija: Delibašić Marko; Pomoćne sudije: Pešović Milan i Jeremić Stefan; Četvrti sudija: Milenković Miroslav; Delegat: Jovanović Marko

U zaostaloj utakmici 11. kola Prve lige Srbije, u Beogradu su se sastali domaća ekipa RFK „Grafičar“ i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. U toku prvog poluvremena igra se odvijala uglavnom na sredini terena bez ozbiljnijih šansi za gol.

Drugo poluvreme bilo je mnogo dinamičnije i zanimljivije. Posle slobodnog udarca sa leve strane igrališta u 52. minutu meča, najbolje se u šesnaestercu domaćih snašao Rajković Marko koji je visoko skočio i poslao loptu glavom u donji levi ugao golmana Ćopića za vođstvo „Radničkog” od 0:1. Posle odličnog kontranapada u 77. minutu susreta, rezervista Petrović Vladimir preciznim udarcem poslao je loptu ispod golmana u donji desni ugao gola „Grafičara“ za vođstvo gostiju od 0:2. Fudbaleri „Graafičara” pokušavali su da smanje zaostatak stvorivši nekoliko solidnih šansi ali se rezultat do kraja meča nije menjao pa je „Radnički” zasluženo pobedio i osvojio sva tri boda

FK „Radnički” trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Matić Aleksa, Mituljikić Nikola i Todorovski Aleksandar. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Mustapha Ibrahim, Pejović Luka i Bursać Nikola.

RFK „Grafičar”: Ćopić Marko, Đurić Andrej, Mrkela Matija, Matić Aleksa, Goljanin Aleksej, Vasiljević Filip, Mituljikić Nikola (od 83. Lambulić Mijat), Mituljikić Jovan, Stajić Nikola (od 83. Petrović David), Đermanović Aleksandar (od 58. Tošković Balša), Lazić Uroš (od 77. Todorovski Aleksandar).

Trener: Đurovski Boško

FK „Radnički”: Bursać Nikola, Abubakar Sadick, Gajić Uroš, Dimitrić Ognjen (od 71. Petrović Vladimir), Rajković Marko, Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim (od 86. Vladić Predrag), Matković Dragan (od 83. Stevanović Nikola), Pejović Luka (od 86. Arnautović Živorad), Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra