Nova pobeda fudbalera „Radničkog“

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica – FK „ŽELEZNIČAR“ Pančevo 2:1 /2:0/; Glavni sudija: Matić David; Pomoćne sudije: Todorović Nemanja i Obradović Nikola; Četvrti sudija: Miletić Miroslav; Delegat: Radaković Miodrag

U 10. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Železničar“ iz Pančeva. Domači fudbaleri su od starta utakmice krenuli u napade i ređali šanse. U 15. minutu meča „Radnički“ je posle polukontre došao u vođstvo od 1:0 preko Rajković Marka. Fudbaleri u crvenim dresovima nastavili su da pritiskaju odbranu „Železničara“. Posle sjajnog prodora sa leve strane jednog igrača „Radničkog“, Pejović Luka je poslao loptu u donji desni ugao gola „Železničara“  i doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0. Fudbaleri iz Pančeva nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol domaćina pa su na odmor otišli sa dva gola zaostatka.

U toku drugog poluvremena stvoreno je nekoliko dobrih prilika sa obe strane. U 85. minutu meča, posle kornera koji je izveden sa desne strane i centaršuta na prvu stativu, u šesnaestercu se najbolje snašao Radojičić Stefan koji je preciznim udarcem savladao golmana domaćih i smanjio rezultat na 2:1. Do kraja utakmice nije bilo više golova pa je „Radnički“ zasluženo pobedio i osvojio nova tri boda.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Beogradu ekipi RFK „Grafičar“.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Bursać Nikola, Ilić Vladimir i Stevanović Nikola. U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Bayere Junior Loue.

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Josimov Miloš, Abubakar Sadick, Janković Dejan (od 46. Ilić Vladimir), Dimitrić Ognjen, Rajković Marko, Rakić Slađan (od 71. Stevanović Nikola), Mustapha Ibrahim (od 62. Arnautović Živorad), Matković Dragan, Pejović Luka (od 62. Cvijić Stefan), Škorić Milenko (od 71. Radović Nikola).

Trener: Perišić Dragan

FK „Železničar: Knežević Marko, Kostić Miroljub (od 46. Stanimirović Predrag), Konatar Marko, Plavšić Dušan, Đorđević Aleksandar (od 86. Jovanović Jordan), Radojičić Stefan, Milošević Lazar (od 61. Ilić Brana), Balaž Bojan, Bayere Junior Loue (od 61. Sikimić Predrag), Protić Radoš (od 61. Petrović Luka), Obeng Regan.

Trener: Aničić Dragan

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra