Izbori

Naprednjaci ubedljivi u Sremskoj Mitrovici, a koalicija oko Đilasa teško poražena

SREMSKA MITROVICA – Lista Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane odnela je ubedljivu pobedu i u Sremskoj Mitrovici, šta više njen rezultat (52.95%) je za više od šest procenata bolji od rezultata na nivou Srbije (46.71%). Za razliku od Mitrovačkih naprednjaka podržaoci liste okupljene oko Dragana Đilasa ne mogu se radovati jer je njihov poraz u Sremskoj Mitrovici još ubedljiviji osvojili su 19.75% što je za gotovo četiri procenta slabije od rezultata na nivou Srbije (23.57%). Treće mesto u Sremskoj Mitrovici pripalo je SPS-u, četvrto Branimiru Nestoroviću a peto koaliciji Nada.

REZULTATI SREMSKA MITROVICA

MestoNaziv listeBroj glasova%
1IZBORNA LISTA ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE21.72352.95
2IZBORNA LISTA SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE „SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)8.10219.75
3. IZBORNA LISTA IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE2.514 6.13
4IZBORNA LISTA MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ1.9654.79
5IZBORNA LISTA DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NACIONALNO DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – NOVA DEMOKRATSKA STRANKA SRBIJE ( NOVI DSS) – POKRET OBNOVE KRALJEVINE SRBIJE (POKS) – VOJISLAV MIHAILOVIĆ1.8904.61
6IZBORNA LISTA MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI1.091  2.66
7IZBORNA LISTA DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA7671.87
8IZBORNA LISTA SAŠA RADULOVIĆ (DOSTA JE BILO – DJB) – BORIS TADIĆ (SOCIJALDEMOKRATSKA STRANKA – SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE) – DOBRO JUTRO SRBIJO4731.15
9IZBORNA LISTA NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ 3720.91
10IZBORNA LISTA USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI203 0.49
11IZBORNA LISTA VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! – SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!1690.41
12IZBORNA LISTA RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ1510.37
13IZBORNA LISTA ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE970.24
14IZBORNA LISTA SRBIJA NA ZAPADU – ZORAN VULETIĆ – NEMANJA MILOŠEVIĆ – DA SE STRUKA PITA – VLADIMIR KOVAČEVIĆ950.23
15IZBORNA LISTA ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU800.2
16. IZBORNA LISTA “POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI“ “BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI”400.1
17IZBORNA LISTA ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR340.08
18IZBORNA LISTA SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN260.06  

Najava događaja

27feb(feb 27)19:0004mar(mar 4)20:00Koncertni serijal povodom Dana Muzičke škole

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.8180117.1695117.5210