Izbori

Razvoj turizma jedan od ciljeva Liste „Aleksandar Vučić – Za našu decu.”

Sremska Mitrovica – Na današnjoj konferenciji za medije predstavljen je razvoj turizma našeg Grada kao jedan od ciljeva Liste „Aleksandar Vučić – Za našu decu”. Ovaj cilj sadrži u sebi pet projekata, a predstavio ih je Aleksandar Alimpić u ime Gradskog odbora Srpske napredne stranke.

Cilj – razvoj turzima i projekte kroz koje planiraju da ga ostvare u narednih pet godina, promovisali su u Srpskoj naprednoj stranci kao predizborni program. Govoreći o turizmu Aleksandar Alimpić se osvrnuo na upravo započete projekte izgradnje novih hotela i najavio još sličnih investicija.

„Imam čast i privilegiju da budem na Listi „Aleksandar Vučić – Za našu decu” i da budem u timu ljudi koji će, verujem, u narednom mandatu voditi ovaj Grad. U narednih pet godina radićemo na privlačenju investicija za izgradnju više hotela. Već je započeta realizacija izgradnje hotela Ležimir, a u planu je i izgrdanja turističkog kompleksa u okolini Divoša. Naravno, trudiću se da se u okviru Hotela „Srem” razvijaju svi potencijali. Nastaviću sa izgradnjom spa-centra u sklopu tog hotela, ali ću se truditi da se u okviru hipodroma izgradi još sadržaja koji će naš grad učiniti turistički privlačnijim. Cilj je i da razvijemo seoski turizam u svim mogućim oblicima kako bismo pospešili ostanak naših ljudi u seoskim sredinama. Ono na čega sam takođe veoma ponosan, naš grad će dobiti epitet „Carskog grada“. Kružne tokove ćemo ukrasiti statuama rimskih imperatora, koji su rođeni na ovom području. Iako car Konstantin nije rođen ovde, u planu je da jedan kružni dobije njegovu statuu,” rekao je Alimpić.

„Nismo zaboravili ni našu krunu, a to je fruškogorje, na koje se naslanjamo, izgradićemo biciklističku stazu u dužini od 28 kilometara, počevši od Sremske Mitrovice preko Manđelosa, pored Manđeloškog jezera, Velikih Radinaca. Mnogo još projekata možemo da prezentujemo, a ovo su najveći i biće naši prioriteti,” dodao je Alimpić.

Najava događaja

Trenutno nema najavljenih dešavanja . Posećujte nas i prvi saznajte sve o sledećim dešavanjima u našem gradu

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.7171117.0683117.4195