Rukomet

Pobeda rukometašica Srema

Sremska Mitrovica. 26. mart. Prvenstvena utakmica Super B ženske rukometne lige Srbije na kojoj su se sastali Ženski rukometni klub Srem i ŽRK Temerin. Rezultat  25:21  (10:9)

Sudije, Tarajić Davor i Andonovski Vladan iz Pančeva. Delegat – Milovac Miodrag iz Novog Sada. Veoma važna pobeda Srema koja ih i dalje drži na trećem mestu  i u borbi za sam vrh na  tabeli.

Od samog starta Sremice su krenule sa odličnom igrom I postizale pogodak za pogotkom. U odbrani igraju čvrsto tako da su gošće svoj prvi pogodak postigle tek u jedanaestoj minuti utakmice.

Kako je vreme odmicalo igračice Temerina ipak polako uspostavljaju ravnomernu  igru I polako se rezultatski približavaju Sremu.

Na odmor se otišlo minimalnim vođstvom  domaće ekipe sa 10:9.

Početak drugog poluvremena pripada gošćama koje sa dva pogotka preokreću trenutni rezultat u svoju korist.

Na scenu stupa golman Srema, Vasiljević Jana koja brani nekoliko napada gošći dok u napadu Sremice postižu uzastopno pet pogodaka I tako stvaraju vođstvo koje su sigurnom igrom dovele do kraja i sjajne pobede.

ŽRK Srem u sastavu: Špoljarić Milica, Đulinac Vanja, Dragović Nataša, Skendžić Maja-1, Radulović Nataša-2, Mitrić Marija-4, Mijailović Andrea-2, Bulatović Nikolina-4, Šerfezi Marija-5, Vasiljević Jana, Durać Anja, Špoljarić Marina, Drakula Anastasija, Đorović Dunja-1, Vukmirić Jovana-4, Blažić Jovana-2.

Treneri – Drča Dušan i Kojović Saša.

ŽRK Temerin u sastavu: Zec Marijana, Drinić Sara-3, Išpanović Monika, Đilas Tara, Petrović Ana-9, Miković Mina-2, Knežević Teodora-3, Vasiljević Tamara, Mikušak Nikoleta, Lovrić Milica, Blitvić Una, Četić Iva-2, Vuković Krstina-1, Mirković Dragana-,  Ilić Tanja.