Rukomet

Rukometašice Srema savladale Radnički iz Beograda

Sremska Mitrovica 12. novembar. Prvenstvena utakmica osmog kola Super B ženske rukometne lige Srbije. ŽRK “Srem” – ŽRK “Radnički” Beograd. Rezultat  26:23 (10:13) Sudije: Živić Nemanja i Rilak Aleksandar iz Kragujevca. Delegat Savković Mica iz Čačka.

U prvom poluvremenu brzi tempo igre I jedne I druge ekipe. Do dvadesetog minuta igre Srem je vodio ali onda gošće uspevaju da izjednače rezultat. Sremica padaju u igri i u narednih devet minuta na postižu ni jedan gol dok gostujuća ekipa polako povećava prednost koju zadržava do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu ista igra na terenu. Gostujuća ekipa vodi rezultatski do pedeset drugog minuta kada Srem uspeva da izjednači rezultat. Na scenu stupa golman Srema, Jana Vasiljević koja briljantnim odbranama zaustavlja napade Radničkog. To daje krila Sremicama koje uz veliku podršku sa tribina hale Pinki u sjajnoj završnici pobeđuju u predposlednjem kolu ovog dela prvenstva.

Srem je igrao u sastavu: Špoljarić Milica, Bulatović Nikolina-7, Petrović Dragana-3, Mitrić Marija-5, Dragović Nataša, Špoljarić Marina, Smajić Emina, Blažić Jovana-3, Vasiljević  Jana, Đulinac Vanja-3, Šerfezi Marija, Đorović Dunja, Drakula Anastasija, Mijailović Andrea-1, Radulović Nataša-4, Skendžić Maja.

Treneri . Drča Dušan i Saša Kojović.

Radnički u sastavu: Janković Katarina, Katić Jovana, Micić Andrea, Mandić Teodora-3, Orović Dea, Tapša Marija, Penić Anja-1, Ignjatović Zorana-4, Živković Maša-7, Vukosavljević Nina-1, Radonjić Ana, Milojković Ivana, Tejić Aleksandra, Zelić Glorija-6, Vasić Aleksandra-1.