Rukomet

Mlade rukometašice Srema najbolje u Srbiji

Šabac. Mlade rukometašice Srema  proteklog vikenda učestvovale su na prvenstvu srbije  (ž16) Državno prvenstvo Ž16  održano je  od 3. do 5. juna 2022. godine u hali sportova “Zorka” u Šapcu.

DRŽAVNO PRVENSTVO Ž16

Na osnovu člana 12. Propozicija Takmičenja mlađih kategorija Rukometnog saveza Srbije, na državno prvenstvo su se direktno kvalifikovale sledeće ekipe:

VOJVODINA
ŽRK Srem – Sremska Mitrovica
ŽRK Železničar – Inđija
ŽRK Vojvodina – Novi Sad
RK Laki – Crvenka

BEOGRAD

RK Beograd – Beograd
RK Junior – Beograd
SU ŽRK Crvena zvezda – Beograd
ŽRK Radnički – Obrenovac

CENTRALNA SRBIJA I KOSOVO I METOHIJA
ŽRK Medicinar – Šabac
ŽRK Bekament BB – Aranđelovac
ŽJRK Bor-RTB – Bor
ŽRK Metalac – Kraljevo

Prvog dana prvenstva naše mlade rukometašice deklasirale su ŽRK “Metalac” iz Kraljeva rezultatom 37:16.

Drugog dana prvenstva (subota 4. jun) u prepodnevnim satima u grupnoj fazi savladale su “Crvenu Zvezdu” iz Beograda sa   30:20.

Istog dana u večernjim satima na polufinalnoj utakmici savladale su Inđijski “Železničar” 24:23.

Na finalnoj utakmici koja  je odigrana u nedelju 5. juna  savladale su ekipu Bor rezultatom  30:21.

SLUŽBENO SAOPŠTENJE  RUKOMETNOG SAVEZA SRBIJE  – nedelja 5. jun 2022.

ŽRK Srem pobednik je Državnog prvenstva Ž16. Rukometašice Srema u finalu su savladale Bor rezultatom 30:21 (15:9) i osvojile pehar namenjen šampionu Srbije.

Bronzanu medalju osvojila je ekipa ŽRK Železničar nakon što je u meču za treće mesto savladala Medicinar sa 23:16 (11:9).

Za najkorisniju igračicu Državnog prvenstva Ž16 proglašena je Nataša Ćetković iz ŽRK Srem.

U idealnu postavu Državnog prvenstva Ž16 izabrane su:
Golman: Šarac Aleksandra –ŽRK Srem
Levo krilo: Zorić Vanja-ŽRK Železničar
Levi bek: Todorović Emilija-ŽRK Železničar
Srednji bek: Radić Nevena-ŽRK Medicinar
Desni bek: Ignjatović Milica-ŽRK Železničar
Desno krilo: Jonović Natalija-ŽORK BOR ZIJIN COPPER
Pivotmen: Vukmirić Jovana-ŽRK Srem

KONAČAN PLASMAN DRŽAVNOG PRVENSTVA Ž16:
1. mesto – ŽRK SREM
2. mesto – ŽORK BOR ZIJIN COPPER
3. mesto – ŽRK ŽELEZNIČAR
4. mesto – ŽRK MEDICINAR
5. mesto – SU ŽRK CRVENA ZVEZDA
6. mesto – ŽRK VOJVODINA
7. mesto – RK BEOGRAD
8. mesto – RK JUNIOR
9. mesto – ŽRK BEKAMENT BB
10. mesto – RK LAKI
11. mesto – ŽRK RADNIČKI
12. mesto – ŽRK METALAC

Najava događaja

24junCelodnevni dogadjaj31julLeto na Savi

27junCelodnevni dogadjaj27avgMemoriši datum 27. Avgust - Vinski park '22

05julCelodnevni dogadjaj05avgLetnje kreativne radionice

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117.0444117.3966117.7488