Rukomet

Fantastična utakmica i pobeda rukometašica Srema za završnicu prvog dela prvenstva

Sremska Mitrovica. 1. decembar. ŽRK „Srem“ – ŽORK „Kikinda“ 28:19  (13:9) Deveto, zaostalo kolo Super B ženske rukometne lige Srbije. Sudije: Vučić Vladimir i Obradović Marko iz Zrenjanina. Delegat – Kosanović Danijela iz Sombora. 

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva pre početka utakmice Načelnik Gradske uprave za sport, Ševo Vasilj i zamenik gradonačelnice Sremske Mitrovice, Petar Samardžić uručili su prigodne poklone za Natašu Ćetković, Anju Klenkovski i Bulatović Nikolinu koje su u sastavu Kadetske reprezentacije Srbije ostvarile veliki podvig plasiravši se u A diviziju Evropske ženske rukometne elite i obezbedile su učešće na Evropskom kadetskom prvenstvu 2023. godine.

Ova utakmica je derbi kola obzirom da je Kikinda na Prvom mestu na tabeli dok je Srem na četvrtom mestu sa samo četiri boda zaostatka.

Početak utakmice nije bio baš sjajan za našu ekipu. Kao da su navikle da u svaku utakmicu ulaze nadovoljno psihički pripremljene tako da su u prvih devet minuta igrale veoma slabo. Kikinđanke su u prvih devet minuta vodile sa 0:5. A onda je proradio tandem dve Nataše (Ćetković i Komnenović). Postigle su po dva gola i počele da smanjuju vođstvo gošći. To je pokrenulo celu ekipu Srema. Smenjuju se efektni  napadi za napadom. Na golu Srema, Jana Vasiljević brani fenomenalno i već u dvadesetoj minuti rezultat je nerešen 7:7. Srem u 23. minuti prvi put dolazi u vođstvo i onda to vođstvo povećavaju. Fenomenalna podrška sa tribina dala je krila Sremicama.

U završnici prvog poluvremena Dragana Petrović igra sjajno i postiže nekoliko golova tako da su na poluvreme naše igračice otišle sa četiri gola prednosti.

U drugom poluvremenu „proradila“ je u pravo vreme Anja Klenkovski i sa nekoliko golova povećava se prednost Sremica. Đukić Milica postiže takođe nekoliko golova koji su i dalje povećavali prednost naše ekipe. Maestralna igra u drugom poluvremenu pokazala je da je našoj ekipi mesto u samom vrhu na tabeli.

Posebno treba istaći Natašu Ćetković koja je i ovog puta bila najefikasnija na terenu sa sedam postignutih pogodaka pa je sa pravom i proglašena za najbolju igračicu utakmice.

Srem u sastavu: Petrović Dragana-3, Vukmir Jelena, Blažić Jovana, Mijailović Andrea-1, Bulatović Nikolina, Radulović Nataša-1, Klenkovski Anja-4, Knežev Iva, Komnenović Tijana (kapiten)-3, Veličković Jovana-3, Šerfezi Marija, Ćetković Nataša-7, Guteša Anja, Vasiljević Jana, Đukić Milica-6.

Treneri Dušan Drča i Kojović Saša.

Kikinda u sastavu: Prodanov Natalija, Čubrilo Aleksandra, Knežević Danka, Bjelić  Nevena-1, Radaković Željana-5, Perović Milica-4, Latinović Slađana, Sivčev Ivana, Mihajlović Milica, Čočaj Linea-1, Vranić Milica, Končar Jelena-2, Vukobrat Katarina i Đukičin Teodora1.

Treneri  – Petković Mihajlo i Radaković Željko.

Najava događaja

13apr13:0015:00Bokserski spektakl na Žitnom trgu!

15apr18:0019:00Tribina o HPV imunizaciji

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.7763117.1277117.4791