Rukomet

Od očajne igre do sjajne pobede

Sremska Mitrovica. 6. novembar. ŽRK „Srem“  –  RK „Zaječar 1949“  (Zaječar) 32:17  (13:7). Sedmo kolo Super B ženske rukometne lige Srbije. Sudije: Bubanja Nikodin i Crnjanski Vojislav iz Bačke Palanke. Kontrolor – Knežević Dobrosav iz Beograda.

Neverovatno bleda, slaba i neorganizovana igra na početku prvog poluvremena obe ekipe. Slaba i „raštimana“ igra u napadu sa neverovatno malo postignutih pogodaka na obe strane.

Za prvih petnaest minuta igre postignuto je ukupno četiri pogotka da bi u dvadesetoj minuti iznosilo samo osam postignutih pogodaka ukupno.

Drugo poluvreme donelo je preokret na terenu. Sremice kao da su se probudile iz „zimskog“ sna. Ređali su se efikasni napadi za napadom. Postizale su pogotke sa svih strana. Stvarale su razliku u golovima koju gošće nisu mogle da isprate. Na kraju zaslužena pobeda sa duplo većom razlikom.

Za najboljeg igrača utakmice izabrana je  golman Srema, Vasiljević Jana.

ŽRK „Srem“ u sastavu: Kasapović Anja, Bakša Andrea, Petrović Ivana, Klankovski Anja-7, Petrović Dragana, Knežev Iva-1, Radulović Nataša-2, Bulatović Nikolina, Komnenović Tijana-3, Šerfezi Marija-3, Ćetković Nataša-5, Guteša Anja, Blažić Jovana-2, Vasiljević Jana, Mijailović Andrea-6.

Treneri: Drča Dušan i Kojović Saša.

RK  „Zaječar“ u sastavu: Stanojlović Anđela-1, Aleksić Maša-1, Milošević Jana-7, Savić Teodora,  Rosić Maša-2, Golubović Marija, Prvulović Sara, Stevanović Katarina, Stanković Jelisaveta, Balević Jelena-5, Mladenović Mila-1, Kovjenić Dragana, Micković Jovana, Redžeplar Alma.

Treneri: Petrović Jugoslav i Milosavljević Darko.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola