Rukomet

Pobeda rukometašica Beograda u Mitrovici

Sremska Mitrovica, 14. novembar. ŽRK “SREM“ – ORK “BEOGRAD“. Rezultat 24:35  (9:15) Prvenstvena utakmica sedmog kola Super B rukometne lige za žene. Sudije: Jevremović Bojan i Radosavljević Vukašin iz Valjeva. Kontrolor – Boričić Petar iz Grocke. Utakmica odigrana bez prisustva publike.

Sam početak utakmice igrao se veoma čvrsto i agresivno u odbrani kod obe ekipe što je donelo i malo pogodaka. Pred kraj poluvremena daleko starija i iskusnija ekipa gostiju uspostavlja ravnotežu na terenu i prelazi u vođstvo.

U drugom poluvremenu ekipa Beograda igra sigurno i zahvaljujući neverovatnim odbranama golmana, kapitena Vasiljević Jane, ne dozvoljavaju Sremicama da dođu do daha.

Igračice Srema se bore kao Lavice na terenu ali gošće su ipak daleko jače i mirno privode utakmicu kraju sa velikom rezultatskom prednošću.

Srem u sastavu: Petrović Dragana-1, Tančik Jovana-1, Miljković Mila, Rnić Marija, Stević Milica-8, Spasojević Tijana, Petrović Ivana, Bakša Andrea, Paunić Tina-4, Komnenović Tijana-2, Čolović Dragana, Šerfezi Marija-1, Ćetković Nataša-2, Uzelac Nikolina-3, Stefanović Ana-2, Kasapović Anja.

Treneri Drča Dušan, Kojović Saša i Gajić Nataša.

ORK Beograd u sastavu: Avramov Elena-3, Marković Jelisaveta-8, Nikolić Marta, Pušonja Ivana-6, Milićev Andrea, Ožegović Anđela, Radulović Nataša-8, Klicov Jelena, Stevanović Maša, Lukić Jelena-7, Klenkovski Anja-1, Dikić Dijana-2, Vasiljević Jana, Đorović Nataša.

Treneri Miljković Marko, Jovanović Dragan i Stevanić Nenad.