Rukomet

Rukometaši Srema savladani u „komšijskom” derbiju

Sremska Mitrovica. 18. oktobar 2020. Prvenstvena utakmica  Treće rukometne lige Srbije  Zapad. RK Srem SM – RK Ruma. Rezultat 25:26 (12:13). Sudije: Tasić Vladimir i Dobrijević Tadej iz Novog Sada. Kontrolor Milovac Miodrag iz Novog Sada.

Slabo i veoma „uspavano” počeli su igrači Srema ovu utakmicu. U prvoj minuti postigli su pogodak i poveli sa jedan nula. Narednih jedanaest minuta nisu postigli ni jedan pogodak dok su gosti postigli šest. Imali su igrači Srema tokom tog perioda igre šansi i pogodili dve stative  i još četiri promašene prilike u napadima najviše svojom krivicom. Domaća ekipa polovinom prvog poluvremena, polako ali sigurno uspostavlja terensku ravnotežu sa protivnikom i ređaju pogodak za pogotkom. Pred kraj prvog dela igre približili su se na jedan gol zaostatka i tako završavaju poluvreme.

U drugom poluvremenu sasvim ravnopravna igra na parketu. Vodila se velika borba do same završnice kada je rezultat  izjednačen tri minuta pre kraja. Igrači Srema prave dva prekršaja u kratkom periodu tako da su završnicu meča igrali sa dva isključena igrača što ekipa iz Rume koristi i utakmicu završava u svoju korist od jednog pogotka razlike.

RK „Srem SM” u sastavu: Ninković Marko, Bosančić Nikola-3, Vučenović Mladen, Savić Branko-3, Pejić Ognjen-2, Nikolovski Stefan-4, Rajšić Predrag-1, Popović Nikola-9, Cvijetić Nemanja, Kovačević Marko, Drča Dušan, Bakša Vladimir-3, Kozeljac Dejan.

Trener – Krstić Milan.

RK „Ruma” u sastavu: Popeski Sleksandar, Vujanić Dejan-7, Hadžić Stefan-5, Crnomarković Nikola-2, Leković Jovan, Dražić Srđan, Vidović Dragan-5, Lazić Mladen-1, Orlić Aleksa-1, Fekete Viktor, Krečković Kosta-5, Vagić Dragan, Vojinović Aleksandar.