Odbojka

U sremskom derbiju Jedinstvo bolje od Srema

SREMSKA MITROVICA. Srem – Jedinstvo 1:3 (16:25, 24:26, 26:24, 19:25) 85:100 Mitrovačka gimnazija-Sremska Mitrovica,  gledalaca: 150; sudije: Subašić Mirko i Očenaš Jan

Odlična odbojkaška predstava u Sremskoj Mitrovici. Prošlogodišnje prvakinje države ekipa Jedinstva iz Strare Pazove je do druge pobede u šampionatu došla mnogo teže nego što se očekivalo nakon četiri odigrana seta. Na samom početku meča se činilo da će Jedinstvo veoma lako doći do pobede. Vrlo brzo su gošće preuzele kontrolu nad mečom i zahvaljujući Uni Vajagić napravele nedostižnu razliku 18:11 te lako privele set kraju. Drugi set je takođe počeo u dominaciji Pazovčanki ali su se potom Sremove igračice trgle i gotovo sustigle zaostatak. Ipak su Pazovčanke na razliku  dobile i drugi set. U trećem setu Srem je zahvaljujući najviše Ani Mihajlović preokrenuo vođstvo Jedinstva i dobio ga na razliku.

Poslednji set je bio pun preokreta Srem je vodio 14:11 a onda su Pazovčanke zaigrale fantastično i potpuno preokrenulo rezultat za zasluženu pobedu 3:1.

Najbolje u redovima pobednika bile su Tamara Miljević sa 22 osvojena poena, Una Vajagić sa 16, Branka Tica sa 14 te Mina Dragović sa poenom manje. Na drugoj strani su se istakle Ana Mihajlović 19 osvojenih poena, Milica Milunović sa 13 i Milica Živanović sa 11.

Srem je pokazao da posle prošlonedeljnog poraza od ekipe Omladinca popravlja formu a Pazovčanke će morati odigrati bolje ako žele neku pobedu u utakmicama Lige šampiona koje će igrati u Sportskoj hali u Rumi.

GŽOK Srem: Mihajlović A, Ivković, Đorđević A, Stevanović, Egić, Stanković, Milunović, Drašković, Đorđević K, Antić, Đorđević M, Živanović, trener Nikola Kapric

OK Jedinstvo: Vajagić, Osmajić, Medved, Lakićević, Barnak, Punišić, Miljević M, Nedljković, Šućurović,  Cvetković, Todić, Tica, Miljević T, Dragović, trener Jovo Caković

04maj10:0017:00Uskršnje fotografisanje i bazar