Odbojka, Sport

Sremice prvakinje Srbije u konkurenciji kadetkinja – Mina Mihajlović MVP prvenstva

OBRENOVAC – Odbojkašice Srema osvojile su titulu prvaka Srbije, pošto su  u Obrenovcu, u finalu Završnog turnira prvenstva Srbije 2024. održanog od 24. do 26. maja u konkurenciji kadetkinja savladale Beograd sa 3:0, po setovima 25:10, 25:9 i 25:21, posle 66 minuta igre. Partizan Efbet je u meču za treće mesto pobedio Klek sa 3:2, po setovima 18:25, 25:22, 20:25, 25:17 i 15:11, posle 119 minuta igre.

Mina Mihajlović, primač Srema, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) prvenstva.

Pehare, medalje i nagrade najboljim pojedinicima predali su Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, Danilo Mrđa, direktor takmičenja OSS, Filip Tadić, član Takmičarske komisije OSS, Biljana Mihailović, sportski direktor OSS, Danijela Kijac Vulović, prvi trener ženske kadetske reprezentacije Srbije, Nemanja Zekić, prvi trener ženske pionirske reprezentacije Srbije, Goran Jovanović i Nenad Davidović, delegati Finalnog turnira, i Dragan Bogdanović, trener OK TENT.

Pored Mine Mihajlović nagrade sz dobile još dve igračice Srema Lana Rnjak kao najbolji tehničar i Marija Babalj kao najbolji korektor.

Srem je sva tri dana igrao odlično ostvarivši pet pobeda. Prvo su u grupi savladani Beograd, Crvena Zvezda i Borac iz Čačka, zatim u polufinalu ŽOK Klek i u završnoj utakmici turnira ekipa Beograda.

KADETKINJE – PRVENSTVO SRBIJE 2024. – FINALNI TURNIR, OBRENOVAC (24 – 26. MAJ):

NEDELJA, 26. MAJ:

TEREN 1:

FINALE:

SREM (SREMSKA MITROVICA) – BEOGRAD     3:0 (25:10, 25:9, 25:21)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PARTIZAN EFBET – KLEK         3:2 (18:25, 25:22, 20:25, 25:17, 15:11)

KADETKINJE – PRVENSTVO SRBIJE 2024. – FINALNI TURNIR, OBRENOVAC (24 – 26. MAJ):

A GRUPA:

PETAK, 24. MAJ:

1. KOLO:

TEREN 1:

PARTIZAN EFBET – TENT (OBRENOVAC)     3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

TEREN 2:

KLEK – RUDAR (BALJEVAC)      3:1 (25:8, 20:25, 25:12, 25:19)

2. KOLO:

TEREN 1:

KLEK – TENT (OBRENOVAC)     3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

PARTIZAN EFBET – RUDAR (BALJEVAC)      3:0 (25:12, 25:14, 29:27)

3. KOLO – SUBOTA, 25. MAJ:

TEREN 1:

PARTIZAN EFBET – KLEK         3:0 (25:22, 25:13, 25:19)

TEREN 2:

TENT (OBRENOVAC) – RUDAR (BALJEVAC)     3:0 (25:10, 25:15, 25:13)

TABELA:

1. PARTIZAN EFBET     3    3    0    9:0      9

2. KLEK                      3    2    1    6:4      6

3. TENT                      3    1    2    3:6      3

4. RUDAR                   3    0    3    1:9      0

B GRUPA:

PETAK, 24. MAJ:

1. KOLO:

TEREN 1:

SREM (SREMSKA MITROVICA) – BEOGRAD     3:0 (27:25, 25:11, 25:18)

TEREN 2:

CRVENA ZVEZDA – BORAC (ČAČAK)     3:1 (25:10, 25:23, 21:25, 25:18)

2. KOLO:

TEREN 1:

SREM (SREMSKA MITROVICA) – CRVENA ZVEZDA          3:1 (25:18, 17:25, 25:17, 25:19)

TEREN 2:

BEOGRAD – BORAC (ČAČAK)    3:0 (25:18, 25:11, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 25. MAJ:

TEREN 1:

BEOGRAD – CRVENA ZVEZDA   3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

TEREN 2:

SREM (SREMSKA MITROVICA) – BORAC (ČAČAK)         3:2 (25:19, 21:25, 27:25, 21:25, 15:12)

TABELA:

1. SREM                     3    3    0    9:3      8

2. BEOGRAD               3    2    1    6:3      6

3. CRVENA ZVEZDA     3    1    2    4:7      3

4. BORAC                   3    0    3    3:9      1

SUBOTA, 25. MAJ:

POLUFINALE:

TEREN 1:

BEOGRAD – PARTIZAN EFBET 3:0 (27:25, 25:12, 32:30)

TEREN 2:

SREM (SREMSKA MITROVICA) – KLEK  3:0 (25:19, 25:14, 25:15)

MEČ ZA PETO MESTO – TEREN 1:

TENT (OBRENOVAC) – CRVENA ZVEZDA 3:2 (16:25, 25:22, 22:25, 25:21, 15:8)

MEČ ZA SEDMO MESTO – TEREN 2:

BORAC (ČAČAK) – RUDAR (BALJEVAC) 3:0 (25:11, 25:16, 25:12)

NEDELJA, 26. MAJ:

TEREN 1:

FINALE:

SREM (SREMSKA MITROVICA) – BEOGRAD 3:0 (25:10, 25:9, 25:21)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

KLEK – PARTIZAN EFBET KLEK 3:0 (25:19, 25:14, 25:15)

Najava događaja

16jun08:0017:00Besplatni preventivni pregledi za sve građane

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.7290117.0802117.4314