Odbojka, Sport

Odbojkašice Srema poražene od Omladinca iz Novih Banovaca u prvom kolu Superlige Srbije

STARA PAZOVA. Nedelja, 8. oktobar 2023; Omladinac – Srem 3:2 (25:17, 18:25, 24:26, 25:23, 15:10) Hala Sportova – Stara Pazova Stara Pazova  (Gledalaca: 150): Sudije:Vuković Jovana – Cvetković Vladimir

Veoma zanimljivu utakmicu su odigrale odbojkašice Omladinca i Srema u prvom kolu Super lige Srbije. Posle velika borba koja je potrajala pet setova, Omladinac je zasluženo pobedio jer je u ključnim trenucim zadržao mirnoću u igri.

Prvi set je pripao Omladincu koji je bio ubedljiv i pri rezultatu 16:16 osvojio šest vezanih poena i ostvarivši odlučujuću prednost za vođstvo od 1:0.

Srem je preokrrnuo u drugom setu posle sjajne završnice, posle koje su gošće iz Sremske Mitrovice poravnale na 1:1.

Dve ekipe su tokom drugog perioda bile u egalu do rezultata 15:15, ali je ekipa Srema do kraja dozvolila protivnicama samo još tri poena i vratila se u meč.

Treći set rešen je nakon dramatične završnice, uprkos strašnoj seriji gošći na njegovom otvaranju. Srem je osvojio prvih osam poena u ovom periodu, ali su se obdojkašice Omladinca brzo konsolidovale i dohvatile izjednačenje – 11:11.

Imao je zatim Srem i vođstvo od 17:14, ali se na kraju igralo na razliku. Tu su gošće pri rezultatu 24:24 vezale dva poena i došle do preokreta – 2:1.

Veoma neizvesno je bilo i u četvrtom setu koji je gotovo čitavim svojim tokom bio izjednačen, a pri rezultatu 23:23 više koncentracije i bolje živce imale su odbojkašice tima iz Novih Banovaca.

Tako se ušlo se u taj-brejk gde je domaći tim pri rezultatu 2:2 vezao pet poena i tako nagovestio konačnu pobedu, a ubrzo su došle i do vođstva od 11:4 koje je bilo nedostižno za Sremice.

U redovima domaćina odlično je igrala Aleksendra Stojanović sa 18 poena, Sara Marinković dodala je 14, dok su Andrea Jevtić i Sonja Danilović dodale po 12. Dvocifrena je bila i Anđela Kukilo sa 10 poena.

U ekipi Srema istakla se Milica Živanović sa 15 poena, a pratila ju je Ana Mihajlović sa poenom manje. Zapažene su bile i Anastasija Ivković sa 12, odnosno Dunja Grabić sa 11 poena.

OK Omladinac: Lazović, Stojanović, Burka, Keser, Vujović, Marinković, Praščević, Jevtić, Tasić, Kukilo, danilović, Stjepović, Gagić, trener Marko Nikolić

GŽOK Srem: Mihajlović A, Grabić, Ivković, Đorđević A, Stevanović, Egić, Stanković(l),  Milunović, Drađković, Đorđević K (l), Antić, Đorđević M, Živanović, trener Nikola Kapric

04maj10:0017:00Uskršnje fotografisanje i bazar