Odbojka

Omladinac bolji od Srema u sremskom derbiju

Stara Pazova – Subota, 25. mart 2023. Omladinac – Srem 3:1 (25:20, 16:25, 25:15, 27:25) 93:85; Hala Sportova Stara Pazova gledalaca 100; Sudije: Milošević Milan – Radovanović Zoran

U utakmicu poslednjeg 22. kola odbojkaške Super lige Srbije domaći Omladinac iz Novih Banovaca bio je bolji od gošći iz Sremske Mitrovice ekipe Srema. Mada utakmica nije imala rezultatski značaj obe ekipe su igrale sa puno požrtvovanju. Domaće igračice su bile nešto bolje i zasluženo su ostvarile sedmu pobedu u prvenstvu. Trener Srema Mirjana Musulin se opredelila za sastav Mihajlović A, Grabić, Stevanović, Sarić, Antić, Živanović i libero Milojević. Trener Omladinca Marko Nikolić se opredelio za postavuVajagić, Marinković, Šućurović, Cvetković, Lazović, Stojanović i libero Kujundžić.

Igračice Omladinca su bile bolje u prvom setu a pogotovo je dobro igrala Una Vajagić. Mitrovčanke su im se revanširale u drugom setu. Najneizvesniji je bio poslednji četvrti set u kome su Banovčanke bile malo srećnije i spretnije što je bilo dovoljno za konačnu pobedu.

Srem je u konačnom plasmanu zauzeo sedmo mesto dok je Omladinac deseti. Već ove nedelje počinju takmičenja plej ofa a Srem se sastaje sa jedim od kandidata za titulu prvaka lige ekipom Jedinstva iz Stare Pazove.

Omladinac: Vajagić, Keser, Šućurović, Cvetković, Kujundžić, Jevtić, Lazović, Kukilo, Klopić, Stjepović, Marinković, Stojanović, trener Marko Nikolić

Srem: Grabić, Mihajlović A, Živanović, Milunović, Antić, Milojević, Dapčević, Drašković, Egić, Jovanović, Stevanović, Gaćeša, Sarić, trener Mirjana Musulin, pomoćni trener Nikola Kapric

27apr09:0015:00Dan magarica