Odbojka

Dramatična utakmica Srema i TENT-a

Sremska Mitrovica – Subota, 19. novembar 2022. GŽOK Srem – OK TENT 0:3 (29:31, 23:25, 24:26) 76:82 Mitrovačka gimnazija-Sremska Mitrovica, gledalaca 200; Sudije: Zotović Svetlana – Spasić Predrag

U izuzetnoj odbojkaškom meču Super lige Srbije u Sremskoj Mitrovici TENT je porazio domaći Srem. Odavno mitrovačka publika nije gledala toliko uzbudljiv meč. Od prvog do poslednjeg poena meč je bio potpuno neizvestan a ekipe su se smenjivale u vođstvu. TENT je na kraju dobio sva tri seta ali su se dva seta igrala na razliku, a Tent je osvojio svega šest poena više od Srema. Svakako je najneizvesniji bio prvi set u kome su obe ekipe imale svoje šanse ali ga je na kraju dobila srećnija ekipa TENT-a 31:29.

Neizvesna borba se nastavila i kroz drugi set. TENT je vodio ali je Srem pristizao i na samom kraju gotovo stigao protivnice. Treći set je ponovo doneo dramu. Posle vođstva TENT-a 17:11 Srem stiže do 23:23 ali na kraju ponovo više sreće za gošće za konačnih 3:0.

Utisak je da je na kraju presudan bio bolji blok visokih igračica  gošći iz Obrenovca. Cvetković i Mijatović su bile najbolje u pobedničkoj ekipi a u Sremu je solidan bio primački par Ana Mihajlović i Dunja Grabić kao i srednji bloker Milica Živanović.

Sledeće nedelje Srem igra važnu utakmicu protiv ekipe AS-a u Batajnici.

GŽOK Srem: Mihajlović A, Mihajlović M, Grabić, Gaćeša, Šarić, Tadić, Dapčević, Jovanović, Stevanović, Egić, Stanković, Drašković, Antić, Živojinović, trener Kapric pom. trener Čutović

TENT: Petrović, Mandović, Sušić, Cvetković, Kurtagić, Malešević, Mijatović, Cikuc Deans Nataša, Cikus Deans Nađa, Jaramazović, Gočanin, Tamon, Vidačić, trener Tamon

19apr19:0020:00Duo Docemente