Odbojka

Laka pobeda odbojkaša Srema

Sremska Mitrovica. Subota, 5. 3 2022, GOK Srem Iton – OK Bavanište 3 – 1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:20) (99 : 86) PSC Pinki, sudije: Čodanović N. – Šaš A. delegat: Hardomelja V.

Odbojkaši Srem Itona su bez većih problema u okviru 17. kola Druge republičke lige grupa Sever savladali OK Bavanište. Mitrovčani su u utakmicu ušli kao favoriti ali su gosti iz Bavaništa pokazali da se neće lako predati. Mada su domaćini poveli 9:3 gosti su smanjivali razliku i do kraja seta posle indolentne igre nekih igrača Srema uspeli da preokrenu rezultat.

Trener Kovačić je morao da izvrši dodatni pritisak na mlađe igrače i Srem je zaigrao kako se i očekivalo dobivši tri naredna seta.

Srem je u ovom meču nastupao bez tri važna igrača Babića, Trivunčića i Roljića što se donekle osetilo u igri ali je razlika u kvalitetu bila dovoljna za pobedu. Trener Kovačić je šansu pružio mlađim igračima Ćoriću i Maćešiću ali oni tu šansu nisu u potpunosti iskoristili.

Posle ovog kola Srem Iton  zauzima osmo mesto na tabeli sa osam pobeda i devet poraza. Sledeće nedelje tim Srem Itona gostuje ekipi OK Kikinde jednom od favorita za osvajanje prvog mesta.

GOK Srem Iton: Petrović, Kovačić, Ljubišić, Maćešić, Kuzmanović, Ćorić, Aleksić, Petković, Leščuk, Milojković, trener Zoran Kovačić

OK Bavanište: Pančić, Jovanović, Ivković, Miladinović, Grujić, Savin, Ratković, Stokić, Rakočević, Ćurčić (l), Sinčić (l), trener Rakočević

27apr09:0015:00Dan magarica