Odbojka

U sremskom derbiju Srem bolji od Inđije

Sremska Mitrovica. Subota, 26. februar 2022. GŽOK SREM – OK INĐIJA 3:1 (25:16, 25:17, 22:25, 25:17) 97:75 Mitrovačka gimnazija (Gledalaca: 150); Sudije: Milošević Milan – Stevanović Đorđe

Sremski derbi 18. poslednjeg kola Super lige Srbije između Srema i Inđije pripao je ekipi Srema.  Ekipa Srema je želela pobedu koja bi joj omogućila da na tabeli pretekne gošće iz Inđije i ta energija se osećala tokom čitavog meča.

Mitrovčanke su bile bolje od samog početka napravivši preko odličnih Mihajlović i Grabić veliku prednost 10:4 i 18:9.  Igračice Inđije su se potom trgle napravivši nekoliko uzastopnih poena ali je to bilo sve što su pružile u prvom setu koji Mitrovčanke dobijaju 25:16.

Drugi set se odvijao poen za poen do rezultata 3:3 da bi se Mitrovčanke odvojile na 9:4 i ovu prednost uvećale na samom kraju seta na osam poena razlike 25:17.

Kada se činilo da će meč biti brzo rešen gošće iz Inđije su odlično zaigrale i u trećem setu sa pet uzastopnih poena  povele sa 8:3. i kasnije 17:10. Mitrovčanke su pristizale i pri kraju seta smanjile na 22:20 ali je set zasluženo pripao igračicama Inđije 25:22.

U četvrtom setu Mitrovčanke ponovo sjajno igraju, Ana Tadić je odlična na prijemu a Ana Mihajlović u napadu. Set se prelomio u drugom delu kada je Srem napravio razliku od pet poena za konačnih 25:20 i 3:1 u setovima.

U ekipi Srema odlična na prijemu je bila Aleksandra Tadić a u napadu Ana Mihajlović i Dunja Grabić a u ekipi Inđije bolja od ostalih je bila Teodora Obrenović.

Sa ovom pobedom Srem je pretekao Inđiju i končano zauzeo sedmo mesto na tabeli. Inđija je osma sa istim brojem bodova.

Posle završenog regularnog dela  počinju plejof takmičenja. Srem će se kao sedmoplasirani sastati sa drugoplasiranom ekipom Jedinstva iz Stare Pazove a Inđija kao osmoplasirane sa Železničarom iz Lajkovca prvoplasiranom ekipom regularnog dela takmičenja.

Srem: Mihajlović, Stanojević, Grabić, Tadić (L-1), Gaćeša, Egić, Lukić (K), Jeković, Danilović, Dragović, Antić, Berbatović, trener: Mirjana Musulin, pom. trener Kapric Nikola

Inđija: Zubac (L-1), Barnak, Isailović, Kalinić, Ljubičić, Andrić, Katić (L-2) Kompirović, Valjarević,Obrenović (K), Radmilović, Pustahija, trener: Nikola Jerković

27apr09:0015:00Dan magarica