Odbojka

Sjajna odbojkaška predstava

Sremska Mitrovica. Srem Iton- Hajduk (Kula) 3:2 (27:29, 25:22, 20:25, 25:11, 15:10)  112:97Sportska hala Mitrovačke gimnazije, 11. 12. 2021., gledalaca 80, sudije: Salaj i Karan, zapisničar Jukić, delegat Hardomelja

Odbojkaši domaćeg Srem Itona i Hajduka iz Kule odigrali su sjajan meč u okviru 9. kola Druge odbojkaške lige Srbije.

Trener domaćih Zoran Kovačić izuzetno je rizikovao u ovom meču opredelivši se za veoma mladu postavu. Dao je šansu petnaestogodišnjem Luki Maćešiću i tek nešto starijim Roljiću i Petroviću. Sa takvom postavom iskuni igrači Srema Kovačić, Trivunčić, Babić i Ljubišić morali su na sebe da preuzmu i zadatke sa kojima se mladost Srema nije mogla izneti. Igrači Hajduka su osetili svoju šansu i dobili prvi set posle velike borbe. Odlučni trenuci su se odigrali tokom četvrtog i petog seta, kada je iskusni Babić preuzeo poziciju libera Srem Iton je rutinski priveo meč u svoju korist.

Zaslužena pobeda Srema ali najveća korist ove utakmice je saznanje da ekipa može računati na mlade Maćešića, Roljića, Petrovića i Vladimira Ćorića koji zbog povrede na prethodnoj utakmici u Šidu ovaj meč nije igrao.

Srem je još jednom pokazao da iz svoje škole odbojke svake godine proizvede nekoliko veoma dobrih igrača. Prava je šteta što većina njih završava u većim odbojkaškim centrima.

Sledeće nedelje Srem Iton, trenutno sedmoplasirana ekipa Druge lige gostuje veoma snažnoj ekipi Parizana u Baču.

GOK Srem Iton: Roljić, Kovačić, Trivunčić, Petrović, Ljubišić, Maćešić, Babić, Leščuk, Milojković, Petković Bojan, Petković Rade, trener Zoran Kovačić

Hajduk: Novković, Bigić, Horn, Zverg, Milosavljević B, Milosavljević M, Gostović, Eraković, Marić, Hodoricki, Malenica, trener Lazić