Odbojka

Poraz protiv šampiona

Sremska Mitrovica. Srem – Ub 0:3 (10:25, 21:25, 15:25) Sportska hala Mitrovačke gimnazije, gledalaca 100; sudije Rogić i Simić

Odbojkašice Srema nisu uspele da savladaju ekipu Uba, aktuelnog šampiona Srbije. Ponovo su se u ekipi pokazale slabosti vezane za prijem servisa. Iskusne odbojkašice Uba su to znalački iskoristile i bez većih problema držale utakmicu pod kontrolom.

Pošto je Ub ubedljivo dobio prvi set činilo se da će utakmica biti lako rešena. Ipak u drugom setu su se igračice Srema oporavile i pristigle početno vođstvo Uba. Igralo se jedno vreme poen za poen ali je i drugi set Ub dobio na iskustvo. Treći set je bio samo formalnost.

U ekipi Srema bolja od ostalih je bila Dunja Grabić, a dobrom igrom na mreži se istakla i Jovana Antić.

Sledeće nedelje u trećem kolu Superlige Srbije Srem gostuje u Subotici ekipi Spartaka.

Srem: Mihajlović, Stanojević, Grabić, Tadić, Vasić, Narančić, Egić, Lukić, Dragović, Antić, trener Mirjana Musulin

Ub: Đorđević, Đurđević, Pavlović, Gligorić, Novosel, Vučićević, Veselinović, Lukić, Ranković, Kecman, Đorđević, Medić, Vrcelj, trener Marijana Boričić