Odbojka

Pobedom nad Klekom mlade Sremove odbojkašice krenule ka sredini tabele

Sremska Mitrovica. Subota, 23. oktobar 2021. GŽOK SREM – ŽOK KLEK 3:0 (25:23 25:20 25:22) Mitrovačka gimnazija; Sudije: Vukovic Jovana i Jovanovic Jovan.

Sjajna utakmica je odigrana u Sremskoj Mitrovici. Mlade odbojkašice Srema su pokazale da se mogu nositi sa teretom važnih mečeva u Super ligi Srbije. Kako za Srem tako je i za gošće iz Kleka ova utakmica bila od izuzetne važnosti. Sremu da krene ka sredini tabele, a Kleku da pokuša postići prvu pobedu.

U takvoj situaciji Sremice su odlično otvorile meč.  Prijem lopte je bio veoma dobar, a korektorka Grabić izuzetno efikasna u završnici. Srem je do polovine seta napravio prednost od 12:4. Razliku od osam poena Srem je održavao do rezultata 20:12. Potom je usledio veliki pad u igir što su gošće iz Kleka znalački iskoristile i smanjile na 22:19 i potom 24:23. Ipak je sjajna Ana Mihajlović smečom donela poen i prvi set ekipi Srema.

Čitav drugi set se igrao poen za poen, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu do rezultata 20:19 za Klek. Potom Srem pravi šest uzastopnih poena. Vasić dva puta postiže as poene, a Mihajlović i Grabić sjajno prolaze za konačnih 25:20 i vođstvo Srema 2:0.

Treći set je bio i najzanimljiviji. Posle početne smene protivnika u vođstvu ekipa Kleka je napravila razliku od četiri poena (15:11) koju je održavala do pred sam kraj seta (20:16). Tada su Sremove igračice krenule u seriju poena a dobrom igrom je prednjačila Grabić koja je sa tri poena i završila set za konačnih 25:22 i treći pobedonosni set za domaće.

Srem je zasluženo pobedio u ovom teškom meču. Njegove igračice su manje grešile od protivnica što je i donelo malu ali dovoljnu prednost za konačno ubedljivu pobedu.

Sledeće nedelje Srem gostuje ekipe Crvene Zvezde jednom od glavnih favorita za prvo mesto.

Srem: Mihajlović, Stanojević, Grabić, Tadić (libero), Vasić, Narančić, Egić, Jeković,Lukić, Danilović, Dragović, Antić, Berbatović, trener Mirjana Musulin, pom. trener Nikola Kapric.

Klek: Vuković, Lazić, Mihajlović, Vučković, Nenadović, Vidačić, Pavlović, Blagojević, Tošić, Nović, Stojković, Božić, trener Kijac Vujović Danijela