Odbojka

Odbojkašice Srema pobedile Spartak na gostovanju u Subotici

Subotica. Spartak – Srem 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 25:23, 12:15) Hala sportova u Subotici. 15. oktobar; Gledalaca: oko 200. Sudije: Milošević Milan i Zotović Svetlana

Treće kolo odbojkaške Superlige bilo je izuzetno važno za igračice Srema. Posle dva poraza na domaćem terenu donekle očekivana jer se igralo protiv favorita Jedinstva iz Stare Pazove i Uba trebalo se izboriti za prvu pobedu u sezoni na gostujućem terenu u Subotici. Utakmica je bila neizvesna i igralo se u pet setova. Igračice Srema su vodile dva puta, Spartak je sustizao, da bi u petom setu Srem mirnijom igrom došao do pobede koja je bila teška ali zaista zaslužena.

Tim  Srema je bolje otvorio utakmicu i poveo sa 5:3, da bi se domaći tim vratio uz dobre servise Baićeve i uspešne napade Petrovićeve, za rezultatski preokret od 12:9. Sremice su brzo poništile zaostatak i preko Mihajlovićeve izjednačile na 15:15. Iskusna Katarina Lukić je as servisom napravila prednost za Srem, a potom je i Dunja Grabić sjano smečirala za vođstvo Srema 21:16. Dva vezana poena Petrovićeve vratile su nadu Spartaku, koji je pristigao na 20:23, ali je to bilo sve u ovom setu za domaćina. Srem ga je uspešno priveo kraju sa 25:2.

Činilo se da će Srem biti uspešan i u drugom setu. Nekoliko servis grešaka golubica iz Subotice dobri napadi Srema i vođstvo od 7:4 i 8:5. Tada dolazi do preokreta, Radonjićeva je ostvarila nekoliko poena za poravnanje 9:9. Potom su domaće posle as servisa Džakovićeve povele sa 14:11, da bi Komlenović blokom zaustavila napad Srema za 17:12. Usledio je i as servis Aleksandre Petrović za vođstvo domaće ekipe 22:17. Posle tajm auta, gošće su uspele da se pribliće na 22:20, ali njihova serija je prekinuta lošim servisom Dragovićke za 23:20. Konačno bivša Sremova igračica Jana Andrić blokom izjednačuje rezultat na 1:1.

Mitrovčanke ponovo odlično igraju u četvrtom setu. Spartak je za tren poveo ali su gošće silovito odgovorile i sa 2:3 preokrenule za velikih 11:5, posle tri vezana poena Grabićeve. Potom su igračice Spartaka uspele su da povežu svoju igru, da priđu na 14:16, posle poena Radonjićeve iz napada. Tada je Ana Mihajlović odličnim servisima donela Sremu velikih pet poena viška 20:15. Na samom kraju seta Grabićeva gošćama donosi set loptu koju su Sremice odmah i iskoristile i povele 2:1.

Odlično su krenule igračice Srema i u četvrtom setu. Berbatovićeva je uspešnim blokom zaustavila dva napada igračica Spartaka za prednost Srema od 9:4. Tada mlada ekipa Srema kao i u drugom setu ulazi u seriju grešaka. Spartak preko Petrovićeve smanjuje na 7:9 a posle bloka Baićeve i izjednačuje, 9:9. Do kraja seta se igralo poen za poen. Posle servis greške domaćih, protivnice su povele sa 19:17, potom su u mini seriji Subotičanke stekle prednost 20:19. Petrovićeva as servisom donosi set loptu, 24:21. Sremice su se dva puta odbranile da bi treću iskoristila uspešnim blokom Komlenović pa je rezultat izjednačen 2:2 i pobednik se morao tražiti u petom setu.

Odbojkašice Srema su veoma sigurno ušle u ovaj set. Povele su sa 3:1 posle uspešnog napada Mihajlovićeve. Grabićeva donosi 5:2 gošćama, a ubrzo Berbatovićeva novim blokom stvara prednost od 5 poena 9:4. Spartak se posle as servisa Baićeve približio na dva poena zaostatka, 8:10. Usledili su uspešni napadi Vasićeve i Mihajlovićeve za prednost Srema od 13:10. Potom Dunja Grabić donosi tri meč lopte, Subotičanke spašavaju prvu, ali ne i drugu meč loptu za konačnu pobedu Srema od 3:2.

Srem je odigrao veoma dobro, a posebno su se istakle Mihalović, Grabić i Berbatović.

Spartak: Zucović, Petrović 3, Komlenović 16, Petrović A. 13, Korolija 2, Spasenić (libero), Džaković 1, Radonjić 23, Tuševljak, Andrić 9, Baić 5, Škorić, Hadžimušović, Žigić (libero).

Srem: Mihajlović 21, Stanojević 1, Grabić 17, Tadić (libero), Vasić 9, Cuković, Gaćeša, Narančić, Egić, Lukić 2, Jeković, Danilović, Dragović 5, Antić, Berbatović 13.

Sledeće nedelje na svom terenu u Sportskoj hali Mitrovačke gimnazije Srem igrao veoma važnu utakmicu sa ekipom Kleka.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola