Odbojka

Mlade odbojkašice Srema 2 ostvarile prvu pobedu

Sremska Mitrovica. Srem 2 – Novi Sad 2 3:1 (20:25, 25:11, 25:11, 25:21) 95:68 Sportska hala Mitrovačke gimnazije, 24. X 2021; gledalaca 50, sudije Marinković J. i Božičković D, delegat Milaković J.

Druga ekipa GŽOK Srema u kojoj igraju perspektivne igračice ovog kluba pobedila je ekipu Novi Sad 2 na svom parketu u Hali Mitrovačke gimnazije rezultatom 3:1. Domaća ekipa je bila izraziti favorit u ovom meču ali je početak pripao gošćama iz Novog sada. Borbenom igrom u polju i dobrim servisom  napravile su značajnu razliku početkom seta koju Sremice nisu uspele da stignu. Bio je to signal za uzbunu. Trener Kapric je uspeo da trgne domaće odbojkašice. Drugi i treći set Srem dobija veoma lako . Na početku četvrtog seta ponovo dolazi do manjeg opuštanja Sremovih igračica. Od polovine seta Srem prelazi u vođstvo koje zadržava do kraja.

Rezulat utakmice je za Srem svakako bolji od igre a stručni štab će u budućnosti morati da poradi na kompaktnosti ekipe.

Sledeće nedelje u trećem kolu Druge lige Srbije grupa zapad igračice Srema gostuju ekipi  MLadost 1979. u Inđiji.

Srem 2: Stanojević, Burkuš, Sučević, Pantelić, Ćuković, Gaćeša, Pevac, Vasilić, Ivanić, Škorić, Danilović, trener Kapric, pom. trener Ćutović

Novi Sad 2: Velimirović, Stojičić Barudžija, Ćulibrk, Lakićević, Vlahović, Kisić, Popović, Perić, Čoban, Šegrt, Sekulić, Kukić, Joldić, trener Švraka

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema