Odbojka

Ub zasluženo do pobede

Sremska Mitrovica. GŽOK Srem – ŽOK Ub 0:3 (21:25, 19:25, 19:25) 59:75; Hala Mitrovačke gimnazije; petak, 5. februar 2021; sudije Jovanović i Zotović, delegat Ćuk.

Odbojkašice Uba savladale su u veoma zanimljivoj utakmici domaće odbojkašice Srema rezultatom 3:0. Mada po rezultatu izgleda da je Ub, koji je u meču bio, sa lakoćom savladao Srem, sama utakmica nije izgledala tako. Svesne da igraju protiv ekipe koja nije izgubila ni jedan meč domaćeg prvenstva i odlično igrala protiv italijanske ekipe Novara u Kup CEV-a Mitrovčanke su u meč ušle hrabro i motivisano.

Rezultat se u sva tri seta lomio do pred sam kraj ali je uvek konačno došao do izražaja individualni kvalitet igračica Uba. U ekipi Srema odličnu igru su pružile Jovanović i Savović. Trener Kapriš je napravio hrabar potez i šansu dao mladoj petnaestogodišnjakinji Ani Mihajlović, koja je opravdala njegovo poverenje.

Kod gošći sa Uba odličan primački par Kecman i Trivunović, nerešiva prepreka za Sremice korektor Jelena Vulin i na mreži sjajna Sofija Medić nosile su igru na visokom nivou kroz sva tri seta.

GŽOK Srem: Mihajlović, Grabić, Stanojević (l), Savović, Roganović, Narančić, Egić, Jovanović, Mićunović (l), Andrić, Antić, Živanović, Vasić, trener Vladimir Kapriš, pomoćni trener Nikola Kapric.

ŽOK Ub: Đorđević K, Đurđević(l), Božić, Gligorić, Pavlović, Stojković, Lukić, Mitrović, Vulin, Trivunović, Kecmen, Đorđević A, Medić, trener Vasović Vladimir