Fudbal

Sremski derbi završen je bez pobednika

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” – FK INĐIJA TOYO TIRES” Inđija 1:1 /1:1/; Gledalaca: 400; Glavni sudija: Minaković Nenad; Pomoćne sudije: Živković Marko i Vlasačević Dimitrije; Četvrti sudija: Ilić Pavle; Delegat: Đerman Dragoslav

U poslednjem kolu prvenstva play off-a Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK „Inđija Toyo Tires”. Inđija je prva pripretila na početku utakmice ali je lopta otišla pored desne stative gola domaćina. Posle veoma brzog kontranapada, Đorđević Krsta je sjajnim lob udarcem sa preko dvadeset metara savladao golmana gostiju i pravim evrogolom doveo Radnički u vođstvo od 1:0 u 5. minutu susreta. Utakmica je nastavljena u dinamočnom ritmu i šanse su se ređale na obe strane. Posle jednog neopreznog starta u šesnaestercu Radničkog, sudija je pokazao na belu tačku. Preciznim udarcem iz jedanaesterca Đukanović Slaviša poravnao je rezultat na 1:1 u 30. minutu meča što je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu stvoren je veliki broj prilika kako domaće ekipe tako i gostujuće ali bez promene rezultata. Na stadionu Radničkog publika je uživala u odličnoj utakmici koja je odlučivala ko će u baraž za ulazak u Super ligu Srbije. Sremski derbi završen je bez pobednika rezultatom 1:1.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Gajić Uroš, Ivić Lazar i Ilić Vladimir.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Đuričković Uroš, Janjić Milan i Đoković Milan.

FK „Radnički”: Ostojić Miloš, Čarapić Strahinja (od 61. Petrović Vladimir), Gajić Uroš (od 69. Ilić Vladimir), Grbović Nikola (od 88. Milicanović Vladimir), Ignjatović Nikola, Isailović Darko, Ivić Lazar, Miodragović Ilija, Obuya Pius (od 46. Ilić Stefan), Đorđević Krsta, Đukanović Aleksandar (od 61. Ristović Nikola).

Trener: Tešović Darko

FK „Inđija Toyo Tires”: Čupić Miloš, Desančić Aleksandar, Janjić Milan (od 68. Stojnović Marko), Mijailović Andrija, Nedeljković Nikola (od 68. Đoković Milan), Radosavljević Dragan (od 59. Srbijanac Milan), Rađen Nikola, Stevanović Stefan (od 78. Rakić Davor), Stojanović Slaviša, Vuković Lazar, Đuričković Uroš (od 46. Kukolj Đorđe).

Trener: Dragoljić Goran

FK „Radnički” je na kraju sezone završio na visokom 5. mestu na tabeli sa 53 osvojena boda.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti