Nova pobeda Radničkog

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – RFK „NOVI SAD 1921“ Novi Sad 4:2 /2:1/; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Stamenković Ivan; Pomoćne sudije: Bogićević Goran i Cvetković Ivan; Četvrti sudija: Gnjatović Marko; Delegat: Kostrešević Novak

U 34. kolu prvenstva, u Play off-u Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa RFK „Novi Sad 1921“. Posle velike greške odbrane Novosađana, lopta je došla do Obuya Piusa koji se našao ispred golmana gostiju i matirao ga za vođstvo Radničkog od 1:0 u 15. minutu meča. Pet minuta kasnije posle soloprodora Gajić Uroša po desnoj strani koji je ubacio loptu u sredinu, posle velike gužve lopta je došla do Čarapić Strahinje koj je zatresao mrežu za vođstvo domaćih od 2:0. Posle centaršuta sa desne strane, odličnim udarcem glavom Mladenović Veljko je smanjio prednost domaćih na 2:1 u 28. minutu susreta što je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U 64. minutu meča Ilić Stefan postiže evrogol kada se lopta od prečke našla iza leđa golmana Novog Sada za prednost crveno-belih od 3:1. Samo dva minuta kasnije Obuya Pius se našao u gol šansi i poslao loptu kroz noge golmana gostiju u njihovu mrežu za visokih 4:1 za Radnički. Posle kornera sa desne strane i velike gužve u kaznenom prostoru domaćih, lopta je pogodila u ruku jednog od igrača Radničkog i sudija je dosudio jedanaesterac za goste. Precizan sa bele tačke bio je Balbanović Vojislav koji je postavio konačan rezultat i pobedu ekipe Radničkog rezultatom 4:2.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Balabanović Milorad, Blagojević Božidar i Jokić Milan.

FK „Radnički“: Ostojić Miloš, Čarapić Strahinja (od 57. Petrović Đorđe), Gajić Uroš (od 57. Grbović Nikola), Ilić Stefan (od 73. Milicanović Vladimir), Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Miodragović Ilija, Obuya Pius (od 67. Baćanin Mateja), Spasojević Nemanja, Đukanović Aleksandar (od 57. Ristović Nikola).

Trener: Tešović Darko

RFK „Novi Sad 1921“: Elesin Vladan, Balabanović Milorad (od 46. Vujaklija Srđan), Balabanović Vojislav, Climaco Pinto Leandro, Cucin Luka, Hrubik David (od 90. Camara Fode), Jokić Milan, Mladenović Veljko (od 69. Serdar Luka), Obeng Regan (od 63. Daničić Lazar), Vlalukin Dušan (od 63. Milosavljev Vladan).

Trener: Žigić Branko

FK „Radnički“ trenutno zauzima 4. mesto na tabeli sa 49 osvojenih bodova i utakmicom više od ostalih.

U sledećem kolu Play off-a, FK „Radnički“ dočekuje ekipu FK „Radnički“ Novi Beograd.