Podela bodova u Beogradu

Beograd. RFK „GRAFIČAR“ – FK „RADNIČKI“ Beograd 2:2 /1:2/; Gledalaca: 200; Glavni sudija: Jakovljević Mladen; Pomoćne sudije: Lovre Ilija i Laluja Bojan; Četvrti sudija: Kovačević Igor; Delegat: Starčević Staša

U 31. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Play off-u, u Beogradu su se sastali domaća ekipa RFK „Grafičar“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“.

Domaći fudbaleri prvi su stigli u vođstvo, a strelac gola bio je Vico Stefan u 18. minutu kada se posle lepe akcije sam našao ispred gola Radničkog i savladao ga. Pet minuta kasnije posle odlično izvedenog slobodnog udarca Đorđević Krsta je glavom sa nekih osam metara od gola poravnao rezultat na 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 36. minutu meča kada je posle sjajnog kontranapada Ristović Nikola jakim udarcem levom nogom matirao golmana domaćih za vođstvo Radničkog od 1:2. Posle jednog oštrog starta u 45. minutu Grbović Nikola dobio je drugi žuti karton i automatski crveni pa je Radnički do kraja utakmice imao igrača manje na terenu. Radnički je na odmor otišao sa golom prednosti.

Početkom drugog polivremena Grafičar nije iskoristio dosuđeni jedanaesterac kada je golmana Radničkog maeatralnom intervencijom odbranio šut Ivelje Pavla.

Fudbaleri Radničkog i pored igrača manje hrabro su igrali i stvarali šanse. U 90. minutu susreta posle kornera i velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, najbolje se snašao Đurić Đorđe koji je udarcem glavom poslao loptu u mrežu i izjednačio rezultat na 2:2 što je bio i konačan rezultat.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Stajić Milorad i Đurić Đorđe.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Ristović Nikola i Grbović Nikola dva žuta (crveni karton).

RFK „Grafičar“: Guteša Ivan, Ćurić Marko (od 90. Bajić Milan), Dimitrić Ognjen, Gojkov Novak (od 46. Radojević Viktor), Ibanez Luis Ezequiel, Ivelja Pavle, Petrović David, Stajić Milorad (od 71. Bubanj Mateja), Vasiljević Filip, Vico Stefan (od 75. Mijatović Milenko), Đurić Đorđe.

Trener: Neđić Marko

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Grbović Nikola, Ilić Stefan (od 75. Ilić Milovan), Isailović Darko, Ivić Lazar, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe (od 90. Gajić Uroš), Ristović Nikola (od 66. Čarapić Strahinja), Spasojević Nemanja, Stevanović Nikola (od 46. Ilić Vladimir), Đorđević Krsta (od 66. Obuya Pius).

Trener: Tešović Darko

FK „Radnički“ trenutno zauzima 5. mesto na tabeli sa 46 osvojenih bodova.

U sledećem kolu u Play off-u FK „Radnički“ dočekuje prvoplasiranu ekipu FK „IMT“ iz Beograda.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola