Bodovi Radničkom sa gostovanja

Novi Sad. RFK „NOVI SAD 1921“ – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 1:4 /1:3/; Gledalaca: 200; Glavni sudija: Kovačević Igor; Pomoćne sudije: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko; Četvrti sudija: Gnjatović Marko; Delegat: Stevović Radenko

U 27. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Novom Sadu su se sastali domaća ekipa RFK „Novi Sad 1921“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“. Gosti iz Sremske Mitrovice sjajno su otvorili meč i već u 4. minuti susreta poveli sa 0:1 preko Đorđević Krste. Jedanaest minuta kasnije Novi Sad je poravnao rezultat na 1:1, a strelac gola bio je Živković Kristijan. Radnički je posle primljenog gola svim silama krenuo u napade i to im se isplatilo u 29. minutu meča kada je Ristović Nikola doveo goste u vođstvo od 1:2. Pred kraj prvog poluvremena tačnije u 43. minutu Vujić Aleksa postiže pogodak za vođstvo Radničkog od 1:3.

Gosti su odlično i sigurno odigrali i u drugom poluvremenu. Fudbaleri Radničkog držali su loptu u svojim nogama i nisu dozvolili protivniku da ozbiljnije ugroze njihov gol. Tačku na i stavio je Đorđević Krsta svojim drugim golom na meču za pobedu Radničkog rezultatom 1:4.

U domaćoj ekipi žute dobili su: Milovanović Miloš, Balabanović Milorad, Jokić Milan i Radivojevi Miloš. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Petrović Vladimir, Spasojević Nemanja i Ivić Lazar.

RFK „Novi Sad 1921“: Elesin Vladan, Balabanović Milorad (OD 76. Vlalukin Dušan), Balabanović Vojislav, Joikić Milan, Mažić Ognjen (od 46. Blagojević Božidar), Milovanović Miloš, Mladenović Velko (od 67. Milisavljević Luka), Radivojević Miloš, Serdar Luka (od 46. Cucin Luka), Stanić Milan (od 46. Obeng Regan), Živković Kristijan.

Trener: Žigić Branko

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Čarapić Strahinja (od 46. Ilić Stefan), Ilić Vladimir, Isailović Darko, Ivić Lazar, Miodragović Ilija, Petrović Vladimir (od 85. Obuya Pius), Ristović Nikola (od 85. Stevanović Nikola), Spasojević Nemanja (od 57. Protić Radoš), Vujić Aleksa (od 46. Petrović Đorđe), Đorđević Krsta.

Trener: Tešović Darko

FK „Radnički“ trenutno zauzima 4. mesto na tabeli sa 41 osvojenim bodom.

U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje ekipu FK „Trayal“ iz Kruševca.

27apr09:0015:00Dan magarica