U derbiju Fruškogorac izjednačio u samom finišu

Manđelos. Fruškogorac – Budućnost (SN) 2:2 (0:1) Igralište Fruškogorca, gledalaca oko 250, sudija Graovac (Ruma). Strelci: Maslarić u 84. i Ristić u 94. (iz penala) za Fruškogorac, a Stanivuković u 34. i Đurđević u 76. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Milić, Grabić, I. Ćorić, Pendo (Fruškogorac), Radosavljević, Pavlović, Stanivuković, Petrović (Budućnost). Crveni karton: Slavko Herceg trener (Budućnost).

U derbiju 14. Kola Sremske lige odigranom u Manđelosu viđena su četiri izvanredna gola, promašeni penal gostiju, niz, akcija brzih kontri i duela. U prvom poluvremenu domaćin je bio mnogo bolji rival, ali nesrećno je primio gol. Stanivuković je iz slobodnog udarac s 20 metara pogodio mrežu. Lopta je prošla kroz živi zid.

U drugom poluvremenu igrao se baš dinamičan fudbal, a bilo je i prilika na obe strane. Penal je skrivio domaći golman Milić, ali je uspio da odbrani šut Pavlovića. Potom su gosti izveli kontru i Đurđević je zatresao domaću mrežu. Onda je na scenu stupio Maslarić s 20 metara je uputio pravu bombu, a golman gostiju  Koplić se nije ni pomakao.

U 94. minutu drama pred golom gostiju. Domaći su izveli slobodan udarac, odbijena lopta udarila je u ruku Pavlovića. Ristić je sa linije penala bio siguran za konačnih 2:2.

Sledeće nedelje Budućnost je domaćin Napretku iz Popinaca, a Fruškogorac u novom derbiju gostuje Podrinju.

FRUŠKOGORAC: Milić, Žižić (B. Simić), N. Trnić, Grabić, Jošić (Ž. Ćorić), Panić, Maslarić, Ristić, I. Ćorić, Pendo, Ivanović.

BUDUĆNOST: Koplić, Radaković, Stanivuković, Radosavljević, Jeftić, Pavlović, Simovljević (Petrović), Prijić, Mijailović, Đurđević, Janković.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema