Fudbal

Nova važna pobeda fudbalera Radničkog

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” – FK „METALAC” Gornji Milanovac 2:1 /1:0/; Gledalaca: 200; Glavni sudija: Stamenković Ivan; Pomoćne sudije: Savić Nebojša i Jeremić Stefan; Četvrti sudija: Petrović Nikola; Delegat: Nikolić Nenad

U 19. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK „Metalac”. Već u 7. minutu susreta Čarapić Strahinja je prošao po desnoj strani i udarcem levom nogom poslao loptu u mrežu golmana Metalca za vođstvo Radničkog od 1:0. Posle primljenog gola Metalac je stvorio nekoliko prilika ali nisu uspeli da ih realizuju. Na odmor se otišlo sa prednošću domaće ekipe od jednog gola razlike.

U drugom poluvremenu igra se odvijala uglavnom na sredini terena ali je stvoreno po nekoliko šansi na obe strane. Na sledeći gol se čekalo sve do 89. minuta meča kada je Đorđević Krsta izašao sam ispred golmana gostiju i udvostručio prednost crveno-belih. U 90. minutu susreta, rezervista gostujućeg tima Furtula Nikola najbolje se snašao u gužvi u šesnaestercu Radničkog i smanjio rezultat na 2:1. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa je Radnički zasluženo pobedio i osvojio nova važna tri boda u borbi za vrh tabele Prve lige Srbije.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Marinković Jovan i Milinković Nikola.

U gostujućoj ekipi žute  dobili su: Milićević Ilija, Vujčić Nikša, nešić Danilo i Bačkulja Filip.

FK „Radnički”: Dragićević Mihailo, Čarapić Strahinja (od 72. Ristović Nikola), Grbović Nikola, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan, Ivić Lazar, Kovačević Stevan (od 66. Milinković Nikola), Marinković Jovan, Miodragović Ilija, Petrović Đorđe (od 81.Ilić Vladimir), Đorđević Krsta.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Metalac”: Mirković Nikola, Abah Abei (od 60. Lukić Mladen), Bačkulja Filip, Maksimović Igor (od 76. Luković Marko), Milićević Ilija (od 76. Živanović Lazar), Nešić Danilo (od 85. Furtula Nikola), Nikolić Srđan, Ratković Andrija (od 60. Luković Ognjen), Vujčić Nikša, Žakula Nkola, Zdravković Nemanja.

Trener: Petrović Vladica

FK „Radnički” trenutno zauzima 4. mesto na tabeli sa 29 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Vršcu.

27apr09:0015:00Dan magarica

27apr16:0017:45Radnički dočekuje ekipu Mačve iz Šapca