Podela bodova između Grafičara i Radničkog

Beograd. RFK „GRAFIČAR“ – FK „RADNIČKI“ 2:2 /0:1/; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Živković Marina; Pomoćne sudije: Tubić Njegoš i Đurić Željko; Četvrti sudija: Petrović Nikola; Delegat: Milanović Nemanja.

U 15. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Beogradu su se sastali domaća ekipa RFK „Grafičar“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“. U 14. minutu meča usledio je “hladan tuš” za domaće navijače kada je posle sjajne kontre gostiju Ilić Stefan izašao ispred golmana domaćih i poslao loptu u mrežu u donji levi ugao za vođstvo Radničkog. Usledio je novi sjajno izveden kontranapad Radničkog ali lopta pogađa stativu. Grafičar je stvorio nekoliko prilika u prvom delu igre ali su na odmor otišli sa golom zaostatka.

U 53. minutu susreta Mituljikić Nikola ostao je sam na 5 metara od gola i iskoristi nepažnju gostujuće odbrane i izjednačio rezultat na 1:1. U 62. minutu meča, Đorđević Krsta preciznim udrcem sa ivice šesnaesterca šalje optu u donji desni ugao gola Grafičara za ponovno vođstvo Radničkog. U 90. minutu susreta, posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, najbolje se snašao rezervista Bubanj Mateja koji je poslao loptu u donji desni ugao gola Radničkog i izjednačio rezultat na 2:2. Do kraja utakmice nije bilo pogodaka pa su Grafičar i Radnički podelili bodove na ravne časti.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Mituljikić Jovan, Petrović David, Jovanović Aleksa.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Gajić Uroš, Miodragović Ilija, Obuya Pius, Ristović Nikola i Čarapić Strahinja.

RFK „Grafičar“: Manojlović Strahinja, Ćurić Marko (od 55. Kaluđerović Andrija), Ibanez Luis Ezequiel, Jovanović AAleksa, Knežević Nikola, Lazić Uroš (od 77. Radojević Viktor), Mituljikić Jovan (od Stojčev Miloš), Mituljikić Nikola (od 81. Mckenzie Duncan), Nikolašević Marko (od 55. Bubanj Mateja), Petrović David, Vasiljević Filip.

Trener: Neđić Marko

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Gajić Uroš. Grbović Nikola (od 77. Čarapić Strahinja), Ignjatović Nikola, Ilić Stefan (od 65. Bačanin Mateja), Ilić Vladimir, Ivić Lazar, Milinković Nikola (od 84. Kovačević Marko), Miodragović Ilija (od 84. Protić Radoš), Spasojević Nemanja, Đorđević Krsta (od 65. Ristović Nikola).

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički“ trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Užicu ekipi GFK „Sloboda“.

27apr09:0015:00Dan magarica