Četiri gola za poluvreme

Divoš. Hajduk (D) – Šajkaš 1908 (Kovilj) 1908 4:0 (4:0) Gledalaca: 150. Sudija: Stefan Mušicki (Ruma). Strelci: Ignjić (iz penala) u 9, Draganović u 12, A. Simić u 36. i 41. minutu. Žuti kartoni: Mandić, Martinović (Hajduk), Malešević, Kovačević (Šajkaš 1908).

U utakmici desetog kola Vojvođanske lige grupa jug Hajduk iz divoša je potvrdio svoju lidersku poziciju. Iskoristivši poraz Sloge iz Erdevika u Veterniku Hajduk je pobegao pet bodova najbližem pratiocu.  ubedljivom pobedom u dvoboju sa gostima iz Kovilja, domaći su pokazali da nisu slučajno na prvoj poziciji.. Mreža iza golmana Marka Trkulje je netaknuta v 898 minuta, jer je odbrambena linija ponovo bila sigurna, mada ovog puta nije imala težak zadatak, pošto je težište igre bilo na polovini gostiju. Aleksandar Ignjić je bio precizan iz opravdano dosuđenog penala, a tri minuta potom pogodio je i mladi Nikola Draganović. Pri kraju poluvremena Aleksandar Simić je pobedu pretvorio u pravi trijumf.

U drugom poluvremenu je pao tempo utakmice i nije bilo golova.

HAJDUK: Trkulja –, Skopljak, Halilović, Nikolić, (od 70. Martinović), Krmar, Nađ, (od 70. Pavlović), Ignjić, (od 56. N. Simić), Draganović (od 46. Savićević), Tomić , A. Simić, Mandić, (od 56. Šućak).

ŠAJKAŠ 1908: Glišić, Živanov, (od 80. Bošnjački), Pavkov, Alempić, Gojkov, Kovačević, Šišljagić, Devušić, (od 65. Učur), Šepa, (od 65. Srdanović), Popović, Malešević, (od 65. Bajić).

Igrač utakmice: A. Simić

Sledeće nedelje u 11. Kolu Hajduk gostuje ekipi Radničkog iz Šida, trenutno posledjeplasiranoj na tabeli lige.