Pobeda Radničkog protiv Zlatibora

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – FK „ZLATIBOR“ Čajetina 1:0 /1:0/; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Gnjatović Marko; Pomoćne sudije: Tubić Njegoš i Živković Marko; Četvrti sudija: Matić Miroslav; Delegat: Tomić DušJanković Miodrag

U 30. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Zlatibor“. Domaći fudbaleri krenuli su veoma agresivno i napadački od samog starta utakmice. Nakon dosuđenog slobodnog udarca sa desne strane i ubačaja u kazneni prostor Zlatibora, fudbaler gostujuće ekipe udario je loptu rukom i glavni sudija je dosudio jedanaesterac za domaće. Precizan sa bele tačke bio je Dimitrić Ognjen u 9. minutu meča za vođstvo Radničkog od 1:0. I posle postignutog gola Radnički je nastavio da stvara šanse. Jedinu priliku fudbaleri Zlatibora imali su u poslednjem minutu prvog dela iz jednog brzog kontranapada kada je igrač Zlatibora rezervista Rajevac Filip, izašao sam ispred golmana Radničkog ali je loptu poslao preko prečke. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Radničkog.

U drugom poluvremenu stvarane su šanse na obe strane ali gosti nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Bursaća tako da do kraja susreta nije bilo promene rezultata pa je Radnički zasluženo pobedio i osvojio nova tri boda.

U domaćoj ekipi žuti karton dobio je Perošević Dragan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Miloradović Uroš, Petković Danijel, Cvetić Aleksandar i Radosavljević Dragan.

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Gajić Uroš, Janković Dejan (od 66. Matković Dragan), Dimitrić Ognjen, Čarapić Strahinja (od 56. Nović Nikola), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Križan Aleksandar (od 56. Sylla Mohamed, od 84. Perošević Dragan), Spasojević Nemanja, Pejović Luka, Škorić Milenko.
Trener: Nikolić Dejan

FK „Zlatibor“: Lučić Ivan, Stanić Marko (od 40. Stamenić Sergej), Bašić Igor, Radosavljević Dragan, Jeremić Marko, Cvetić Aleksandar, Miloradović Uroš, Milanović Ognjen (od 40. Rajevac Filip), Radoman Dragoljub, Spasojević Branimir, Petković Danijel (od 73. Oikonomikos Asterios).

Trener: Ristanović Predrag

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 39 osvojenih bodova.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra