Najzad pobeda Hajduka

Divoš. Hajduk – Sloga (T) 3:1 (1:0) Gledalaca: 150. Sudija: Uroš Radinović (Beočin) 6,5. Strelci: Trebovac u 13, Nikolić u 62. i Perović u 87. za Hajduk, Derviši u 48. za Slogu. Žuti kartoni: Perović, Trebovac (Hajduk), Ergarac, Tomić (Sloga).

Posle tri utakmice u kojima nisu osetili slast pobede Divošani su se konačno radovali. Pobeđena je solidna ekipa temerinske Sloge. Hajduk je poveo golom Trebovca. On je prihvatio loptu od kapitena Dušana Sovilja, izašao ispred golmana Dušana Vojvodića i lob udarcem završio akciju. Dominaciju tokom prvog poluvremena Hajduk nije uspeo da pretvori u veću razliku.

To je početkom drugog poluvremena omogućilo Slogi da anulira prednost domaćih. Zoran Jakšić je prošao po strani, dok je povratnu loptu Itan Derviši izuzetim udarcem sa 14 metara zakucao u nebranjeni deo mreže, unevši dozu neizvesnosti.

Ipak je Hajduk opet nametnuo snažan tempo. Iskusni defanzivac Danilo Nikolić je pogodio za 2:1, a posle kornera, tri minuta pre kraja Nenad Perović je sa 8 metara podvukao crtu ispod odličnog učinka domaćina.

U narednom kolu Vojvođanske lige grupa jug Hajduk se u Novom Sadu sastaje sa uvek neugodnim timom Veternika.

Igrač utakmice: Trebovac

Hajduk: Trkulja, Tomić, N. Simić (od 70. Savićević), Delić, Nikolić, Vukobratović, Lazić (od 70. Atić), Simeunović (od 80. Živković ), Sovilj, Trebovac (od 85. Cvijić), Perović.

Sloga: Vojvodić, Marković, Pastor, Tomić, I. Kočiš, Ergarac, Avdalović (od 84. Grgić), Derviši, Jakšić, Pavićević, S. Kočiš (od 78. Borić).

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra