Ubedljiva pobeda fudbalera Radničkog u Novom Sadu

Novi Sad. FK „KABEL“ Novi Sad – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 0:4 /0:2/; Gledalaca: 150; Glavni sudija: Filipović Stefan; Pomoćne sudije: Krstić Slobodan i Mitić Miloš; Četvrti sudija: Pančić Dušan; Delegat: Ratković Predrag

U 27. kolu Prve lige Srbije, u Novom Sadu su se sastali domaća ekipa FK „Kabel“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“.

Radnički je bio favorit protiv poslednjeplasirane ekipe Kabela koja će sledeće sezone igrati rang ispod sadašnjeg. Mitrovački fudbaleri došli su u vođstvo od 0:1 u 36. minutu meča preko Petrović Vladimira koji je sa leve strane prošao soloprodorom do centra šesnaesterca i savldao golmana Kabela sa nekih desetak metara. Samo tri minuta kasnije posle ubačaja sa leve strane i nespretne intervencije domaćeg golmana, Vidić Aleksa je prosledio loptu u praznu mrežu i udvostručio prednost gostiju i sa rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

U 63. minutu susreta, posle kornera sa leve strane, Nović Nikola se najbolje snašao u gužvi pred golom Kabela i povećao prednost Radničkog na 0:3. Tačku na i stavio je Križan Aleksndar pogotkom u 90. minutu meča šutem sa nekih dvadesetak metara pa je Radnički ubedljivom pobedom od 0:4 odneo kući sva tri boda.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Martinkevich Matvey i Miličković Miloš. U gostujućoj ekipi žuti karton dobio je Spasojević Nemanja.

FK „Kabel“: Obadal Teodor, Novaković Mateja, Radmilović Aleksa, Martinkevich Matvey (od 76. Yishen Huang), Kokanović Dragan (od 46. Jakovljević Andrej), Kerkez Marko, Radić Stefan (od 46. Lovre Aleksandar), Lučić Milan, Ivelja Filip, Mirić Nikola (od 36. Miličković Miloš), Jelenković Veljko (od 46. Nijemčević Sijiša).
Trener: Belić Milan

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Dimitrić Ognjen (od 67. Križan Aleksandar), Ilić Vladimir (od 46. Gajić Uroš), Čarapić Strahinja (od 82. Perošević Dragan), Nović Nikola (od 67. Matković Dragan), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Petrović Vladimir (od 67. Pejović Luka), Spasojević Nemanja, Milić Andrija, Škorić Milenko.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 39 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Bačkoj Palanci ekipi OFK „Bačka“.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema