Remi fudbalera Radničkog i Bačke

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – OFK „BAČKA“ Bačka Palanka 1:1 /0:0/; Glavni sudija: Filipović Stefan; Pomoćne sudije: Milosavljević Nikola i Jeremić Stefan; Četvrti sudija: Miletić Miroslav; Delegat: Kovačević Ljubomir

U 28. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa OFK „Bačka“. U prvom poluvremenu igra je bila veoma tvrda i oštra sa mnogo faulova i prekida. Šanse su stvarane na obe strane ali su mreže ostale netaknute pa se na odmor otišlo bez golova.

Fudbaleri Radničko su u drugom poluvremenu krenuli ofanzivnije i stvorii četiri dobre prilike ali nisu bili precizni. Zatim je po desnoj strani sjajno prošao Gajić Uroš i uputio jak centarput posle kojeg se lopta odbila od gostujućeg fudbalera Košanin Matije i završila u mreži gola Bačke za vošstvo Radničkog od 1:0. Domaći su nastavili sa napadima i stvaranjem prilika ali bez uspeha. Posle jednog neopreznog starta domaćih, dosuđen je jedanaesterac za goste iz Bačke Palanke, a precizan izvođač sa bele tačke bio je Karišić Strahinja koji je izjednačio rezultat na 1:1 u 88. minutu meča. Radnički je do kraja stvorio dve dobre prilike ali nije bilo promene rezultata pa su bodovi podeljeni na ravne časti.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Vidić Aleksa, Pejović Luka, Petrović Vladimir dva žuta (crveni karton). U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Jelić Vukašin, Košanin Matija i Šarac Dino.

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Abubakar Sadick, Gajić Uroš, Dimitrić Ognjen (od 88. Sylla Mohamed), Čarapić Strahinja (od 88. Janković Dejan), Nović Nikola (od 68. Križan Aleksandar), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Petrović Vladimir (od 52. Pejović Luka), Milić Andrija, Škorić Milenko.

OFK „Bačka“: Mićanović Danijel, Milenković Danilo, Košanin Matija (od 70. Marković Luka), Vukmanović Nemanja (od 68. Todorović Tomislav), Radović Lazar (od 68. Petrić Milovan), Karišić Strahinja, Šarac Dino, Bogdanović Vukašin (od 65. Stanisavljević Stefan), Vještica Nemanja, Mandić Marko (od 46. Levićanin Stefan), Jelić Vukašin.

Trener: Ilić Trivo

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 40 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Loznici ekipi FK „Loznica“.