Poraz fudbalera Radničkog u Dobanovcima

Dobanovci. FK „BUDUĆNOST” – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 1:0 /1:0/; Glavni sudija: Miletić Miroslav; Pomoćne sudije: Krstić Slobodan i Mitić Miloš; Četvrti sudija: Bikić Nikola; Delegat: Tatić Predrag

U 23. kolu Prve lige Srbije, u Dobanovcima su se sastali domaća ekipa FK „Budućnost” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. U toku prvog poluvremena domaća ekipa promašila je nekoliko šansi. Nakon prodora po levoj strani oboren je domaći fudbaler pa je sudija dosudio jedanaesterac. U 44. minutu, precizan sa bele tačke bio je Janjić Milan koji je doveo Budućnost u vođstvo od 1:0 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Radnički je bio mnogo bolji rival u drugom poluvremenu. Gosti su stvorili nekoliko stopostotnih šansi ali nisu uspeli da matiraju golmana domaće ekipe tako da su bodovi ostali u Dobanovcima.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Petrović Đorđe, Hermanns Erik, Milijašević Miloš i Zdravković Nemanja. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Dimitrić Ognjen, Rakić Slađan, Čarapić Strahinja, Milić Andrija, Vidić Aleksa, Abubakar Sadick i Petrović Vladimir.

FK „Budućnost”: Hermanns Erik, Lainović Nikola, Zdravković Nemanja, Petrović Đorđe (od 70. Milijašević Miloš), Divac Nikola (od 84. Đurković Ognjen), Golubović Stefan (od 62. Arsić Željko), Mrđa Aleksa (od 62. Ivanović Nemanja), Veselinović Mladen, Kodžić Nikola, Janjić Milan, Marinković Marko.
Trener: Kuljić Milan

FK „Radnički”: Šegavac Matija, Abubakar Sadick, Dimitrić Ognjen (od 46. Križan Aleksandar), Ilić Vladimir (od 79. Pejović Luka), Čarapić Strahinja (od 58. Sylla Mohamed), Nović Nikola (od 46. Perošević Dragan), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Petrović Vladimir, Matković Dragan (od 58. Milić Andrija), Škorić Milenko.
Trener: Nikolić Dragan

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje ekipu FK „Mačva” iz Šapca.

FK„Radnički” trenutno zauzima 9. mesto na tabeli sa 30 osvojenih bodova.