Fudbal

Pobeda fudbalera Radničkog protiv Mačve

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – FK „MAČVA“ Šabac 2:0 /0:0/; Glavni sudija: Filipović Stefan; Pomoćne sudije: Pešović Milan i Jovčić Jovan; Četvrti sudija: Mijajlović Borko; Delegat: Stevović Radenko

U 24. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Mačva“. U toku prvog poluvremena svoreno je po nekoliko dobrih prilika sa obe strane ali su mreže ostale netaknute. Na odmor se otišlo bez golova.

U drgom poluvremenu usledila je mnogo bolja igra domaćina. Posle kornera sa desne strane, Radnički je stigao u vođstvo od 1:0 u 68. minutu golom Protić Radoša koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Mačve i poslao loptu pod samu prečku. U 84. minutu susreta, posle lepe kombinacije pred golom gostiju, samo što je ušao u igru, Gajić Uroš je povisio prednost Radničkog na 2:0. Do kraja utakmice igrači Mačve nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaćina pa je Radnički zasluženo pobedio i osvojio sva tri boda.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Spasojević Nemanja i Matković Dragan.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Pešić Miroljub, Nikolić Luka i Stevanović Nemanja.

FK „Radnički“: Šegavac Matija, Abubakar Sadick, Protić Radoš, Ilić Vladimir, Čarapić Strahinja, Križan Aleksandar (od 72. Nović Nikola), Petrović Vladimir (od 83. Gajić Uroš), Spasojević Nemanja, Matković Dragan, Sylla Mohamed (od 61. Pejović Luka), Škorić Milenko.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Mačva“: Stepanović Nikola, Jevtić Marko, Pešić Miroljub, Marković Branislav (od 54. Tojčić Kristijan), Kukuličić Filip, Belić Đorđe, Arambašić Savo (od 63. Stevanović Nemanja), Marjanović Lazar, Mijailović Vladimir, Pejčić Nikola (od 76. Čvorić Milomir), Nikolić Luka (od 76. Ristović Nikola).

Trener: Savić Boris

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 33 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Pančevu ekipi FK „Železničar“.