Fudbal

Pobeda fudbalera Radničkog protiv Grafičara

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – RFK „GRAFIČAR“ Beograd 1:0 /1:0/; Glavni sudija: Matić Miroslav; Pomoćne sudije: Tubić Njegoš i Živković Marko; Četvrti sudija: Pančić Dušan; Delegat: Tomić Dušan

U 26. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa RFK „Grafičar“. Radnički je u prvom delu bio bolji rival, imao inicijativu i stvarao šanse za gol. U 35. minutu susteta posle kornera sa leve strane, golman gostiju odbio je loptu do Petrović Vladimira koji je preciznim udarcem zatresao mrežu Grafičara za vođstvo domaće ekipe od 1:0. Nakon gola, Petrović Vladimir imao je stopostotnu priliku ali je prebacio loptu preko gola. Fudbaleri Grafičara nisu uspeli da ugroze gol domaćina pa su na odmor otišli sa golom zaostatka.

Radnički je stvorio nekoliko dobrih prilika i u drugom poluvremenu. Nervozni fudbaleri Grafičara žurili su da izjednače rezultat. U 90. minutu meča, zbog prigovora, Ibanez Luis Ezequiel dobio je drugi žuti i automatski crveni karton. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa je Radnički zabeležio pobedu i osojio sva tri boda.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Abubakar Sadick i Vidić Aleksa.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Golijanin Aleksej, Petrović David, Burmaz Borisav, Babić Ilija i Vasiljević Filip, Ibanez Luis Ezequiel dva žuta kartona (crveni karton).

FK „Radnički“: Šegavac Matija, Abubakar Sadick (od 55. Protić Radoš), Gajić Uroš, Dimitrić Ognjen (od 86. Matković Dragan), Čarapić Strahinja, Nović Nikola (od 66. Janković Dejan), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Petrović Vladimir (od 66. Križan Aleksandar), Milić Andrija, Škorić Milenko.

Trener: Nikolić Dejan

RFK „Grafičar“: Manojlović Strahinja, Petrović David (od 65. Ibanez Luis Ezequiel), Golijanin Aleksej, Burmaz Borisav, Ponjević Dejan, Bačanin Mateja (od 46. Babić Ilija), Knežević Nikola, Lazić Uroš (od 75. Vasiljević Filip), Leković Stefan, Šiškov Marko, Stajić Milorad.

Trener: Neđić Marko

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 36 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Novom Sadu ekipi FK „Kabel“.

27apr09:0015:00Dan magarica

27apr16:0017:45Radnički dočekuje ekipu Mačve iz Šapca