„Radnički” poražen u gostima od „Zlatibora”

Čajetina. FK „ZLATIBOR” Čajetina – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 2:1 /1:0/; Glavni sudija: Cvetković Jelena; Pomoćne sudije: Đurić Željko i Tošić Miloš; Četvrti sudija: Đorđević Nenad; Delegat: Trajkovski Zoran

U utakmici 15. kola Prve lige Srbije, u Čajetini su se sastali domaća ekipa FK „Zlatibor” i gostujuća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice. Na početku meča stvoreno k po nekoliko prilika na obe szrane. Posle kornera koji su izveli domaćini sa desne strane i gužve pred golom „Radničkog” dosuđen je jedanaesterac, a žuti karton dobio je gostujući fudbaler Vladić Predrag. Fudbaleri „Zlatibora“ poveli su sa 1:0 u 32. minutu meča, a precizan sa bele tačke bio je Čumić Luka. Gosti nisu uspeli da postignu pogodak do kraja prvog poluvremena pa su na odmor otišli sa golom zaostatka.

„Radnički” je uspeo da izjednači rezultat u 79. minutu susreta posle jedne polukontre sa leve strane kada je posle centaršuta rezervista Križan Aleksandar glavom savladao golmana „Zlatibora” i poravnao rezultat na 1:1. Posle precizno izvedenog slobodnog udarca sa oko 20-ak metara, u 90. minutu meča ekipa „Zlatibora” došla je do vođstva od 2:1 preko Bašić Igora što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Rmuš Bogdan i Marković Marko. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Vladić Predrag, Škorić Milenko, Petrović Vladimir, Stevanović Nikola, Abubakar Sadick i Vladić Aleksa dva žuta (crveni karton).

FK „Zlatibor”: Savić Vladimir, Janjušević Njegoš, Vrbić Dušan, Dašić Danilo, Bašić Igor, Radosavljević Dragan, Marković Marko, Čumić Luka, Stamenić Sergej, Rmuš Bogdan, Radoman Dragoljub (Miloradović Uroš).

Trener: Jovanović Žarko

FK „Radnički”: Bursać Nikola, Josimov Miloš (od 46. Petrović Vladimir), Abubakar Sadick, Dimitrić Ognjen (od 79. Cvijić Stefan), Rajković Marko, Vidić Aleksa, Rakić Slađan (od 64. Gajić Uroš), Vladić Predrag (od 46. Stevanović Nikola), Matković Dragan, Pejović Luka (od 69. Križan Aleksandar), Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan

FK „Radnički” trenutno zauzima 10. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Rad” iz Beograda.

27apr09:0015:00Dan magarica