Budućnost donela bod iz Novog Sada

Novi Sad. Indeks – Budućnost (SN) 1:1 (0:1) Đačko igralište. Gledalaca: 100. Sudija: Dušan Petrović (Šid). Strelci: Ivan u 59. za Indeks, Rogo u 44. za Budućnost. Žuti kartoni: Vuković, Samardžić (Indeks), Čupić, Milošević (Budućnost).

Budućnost je hrabro i otvoreno igrala na stadionu Indexa i to joj se isplatilo. Na samom kraju prvog poluvremena Vanja Rogo je, iz slobodnog udarca, gotovo savršeno pogodio ispod samom mesta gde se spajaju prečka i stativa. Tako je Budućnost rezultatski realizovala bolju igru tokom prvog poluvremena, a propuštene su i šanse koje su imali Duško Milošević i Bojan Prijić.

Index se u nastavku otvorio uspevši da izjednače rezultat. Gol je postignut posle kornera koji je izveo Željko Jokić, a Miljan Ivan je udarcem glavom, pogodio mrežu golmana Čupića. Index je imao još jednu veliku priliku kada je Filip Klaić iz idealne pozicije loše šutirao.

Na kraju jesenje sezone u Vojvođanskoj ligi grupa Jug Budućnost zauzima 13 mesto sa 14 bodova i za sada je izbegla zonu ispadanja.

Indeks: Subašić A. Ćuk (od 84. Panić), Jokić, Vuković J. Ćuk (od 46. Milovanović), Borovnica (od 46 Stojanović), Nađ, Klaić, Samardžić, Ivan, Gaćeša (od 46. Plavšić).

Budućnost: Čupić, Radosavljević, Jeftić, Milošević, Đukić, Rogo (od 75. Grujić), Prijić (od 65. Simeunović), Parmaković (od 13. Vladisavljević), Dobo, Čonjagić, Jošić (od 65. Simovljević).

27apr09:0015:00Dan magarica