Poraz fudbalera „Radničkog” od „Kabela”

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI Sremska Mitrovica – FK „KABEL Novi Sad 2:3 /1:2/; Glavni sudija: Gnjatović Marko; Pomoćne sudije: Krstić Slobodan i Tošić Miloš; Četvrti sudija: Delibašić Marko; Delegat: Zavišin Srđan

U 12. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK „Kabel” iz Novog Sada. „Radnički” je krenuo veoma silovito od samog početka meča. Domaći su ređali šansu za šansom. Inicijativa ljubičastih isplatila se u 27. minutu susreta kada je posle sjajnog centaršuta sa desne strane Mustapha Ibrahim poslao loptu u mrežu ispod golmana gostiju za vođstvo domaćina od 1:0. Posle jedne dobre solo akcije u 38. minutu meča, Pius Obuya izjednačio je rezltat na 1:1. U samom finišu prvog dela ige, Nijemčević Siniša je natrčao na odbijenu loptu i plasirao je u donji desni ugao golmana domaćih za vođstvo „Kabela” od 1:2 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu fudbaleri „Radničkog” propustili su nekoliko dobrih prilika da bi kazna stigla u 77. minutu susreta kada je iz jedanaesterca Nijemčević Siniša svojim drugim golom povećao prednost gostiju na 1:3. Samo što je ušao u igru, Vladić Predrag je uspeo da postigne pogodak u 78. minutu meča i smanji zaostatak svog tima na 2:3. Do kraja susreta nje bilo više pogodaka pa su sva tri boda otišla u Novi Sad.

FK „Radnički” trenutno zauzima 9. mesto na tabeli sa 14 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Bačkoj Palanci ekipi OFK „Bačka”.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su: Pejović Luka, Škorić Milenko i Vladić Predrag. U gostujućoj ekipi žute karton dobili su: Mirić Nikola, Kerkez Marko, Nijemčević Siniša i Elesin Vladan.

FK „Radnički”: Bursać Nikola, Josimov Miloš, Abubakar Sadick, Janković Dejan (od 46. Petrović Vladimir), Dimitrić Ognjen, Rajković Marko, Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim (od 77. Vladić Predrag), Matković Dragan (od 77. Ilić Vladimir), Pejović Luka (od 64. Arnautović Živorad), Škorić Milenko (od 77. Cvijić Stefan).

Trener: Perišić Dragan

FK „Kabel”: Elesin Vladan, Kljajić Luka (od 79. Radojičić Filip), Lovre Aleksandar, Martinkevich Matvey, Nijemčević Siniša, Kerkez Marko, Pirgić Dimitrije, Pavlica Nikola (od 74. Šljivančanin Pavle), Ivelja Filip, Mirić Nikola (od 64. Lučić Milan), Pius Obuya.

Trener: Belić Milan