Pećinčani u derbiju Vojvođanske lige Jug pobedili u Divošu i preuzeli čelo tabele

Divoš. Hajduk (D) – Donji Srem 2015 0:2 (0:1) Gledalaca: 350. Sudija: Ognjen Mitrović (Ruma) 6,5. Strelci: Zorić u 22. i Ljubojević u 52. minutu. Žuti kartoni: Stanić, Derajić, Trebovac, Šućak, Sovilj (Haduk), Ješić, P. Perišić, Nikolić, Zejić (Donji Srem 2015).

Pobedom u derbiju kola, fudbaleri Donjeg Srema 2015, preuzeli su lidersku poziciju od Hajduka. Iz prvog napada, domaćini su opasno zapretili, kada je Trebovac, posle akcije Halilovića i Atića, pogodio spoljni deo mreže. Desetak minuta kasnije, Atić je prošao po strani, bonus Tašić raspalio ka golu, ali golman Jelača je dobro intervenisao.

Čim su organizovali prvi ozbiljniji napad, gosti iz Pećinaca su došli do vođstva. Nikola Zorić je sa 25 metara iskosa podesio nišan, pogodivši donji ugao golmana Trkulje. U 38. minutu, Halilović je bio u šansi, a požrtvovani Zorić na liniji sprečio izjednačenje.

Imali su domaćini loptu više u posedu, ali teško su se probijali do kaznenog prostora gostiju, čija disciplinovana igra je rezultirala i drugim pogotkom. Slobodnjak je izveo rezervista Aleksandar Ljubojević, lopta je pored Pejčinovića i Halilovića odsela u mreži.

Sedam minuta pre kraja, posle prekršaja nad Trebovcem, iz slobodnog udarca je gađao Dušan Sovilj, pogodivši prečku.

Hajduk: Trkulja, Simić, Savinović, Halilović (od 56. Derajić), Nikolić, Stanić (od 73. Šućak – ), Tašić (od 46. Sovilj), Tomić, Atić (od 46. Živković), Trebovac, Perović (od 56. Savićević).

Donji Srem 2015: Jelača, Ješić, Mance, Miloš Perišić, Nikolić (od 67. Kokir –), P. Perišić (od 73.  Jurišić – ), Pejčinović, Vukmanović (od 46. Ljubojević), Sekulić, Zorić, Zejić (od 90. Štetić-).

Sledeće nedelje ekipa Hajduka gostuje u Novom Sadu ekipi RFK Novi Sad 1921.

27apr09:0015:00Dan magarica