Fruškogorac i pored solidne igre poražen od inđijskog Železničara

LJUKOVO. Igralište: FK Ljukova. Gledalaca: 50. Sudija: Srđan Kavgić (Sremska Mitrovica). Pomoćnici: Jovan Katić (Ruma) i Aleksandar Skakavac (Sremska Mitrovica). Delegat: Aleksandar Pavić (Sremska Mitrovica). Strelci: 1:0 Ninić u 40, 2:0 Mitrović u 67. i 2:1 Ćorić u 80. minutu. Žutu kartoni: Mandić (Železničar), Ivanović i j Ristić (Fruškogorac).

Manđelošani su u Ljukovo na meč sa inđijskim Železničarom otišli kao autsajderi ali ne i sa belom zastavom.  Železničar je od samog početka imao terensku inicijativu ali se Fruškogorac čvrsto branio.

Prilike za domaće su propustili Lukač u 14. i Vučković u 17. minutu. Fruškogorac je brzo uzvratio i preko Đuričića došao u izglednu šansu posle kiksa  Lukača. U 40. minutu, Železničar dolazi u vođstvo posle centaršuta Mitrovića, Ninić postiže izuzetno lep pogodak. Na samom kraju prvog poluvremena posle kontranapada domaćina Plećaš pogađa prečku gola.

U nastavku Železničar počinje agresivno što mu je donelo i drugi gol kada je u 67. minutu Mitrović, odbijenu loptu poslao iza leđa golmana Fruškogorca Radakovića. Gosti izManđelosa se potom potpuno otvaraju pa Ćorić postiže pogodak u 80. minutu. Fruškogorac je do kraja meča imao inicijatvu koja je bila jalo va i rezultat ostaje 2:1.

Sledeće nedelje na svom terenu u 12. kolu Sremske lige Fruškogorac se sastaje sa ekipomSremca Iz Vojke.

ŽELEZNIČAR: Petković (od 46. Blagojević), Bosnić, Ninić, Vučković (od 90. Mihajlović), Mitrović (od 80. Mandić), Aleksa Plećaš (od 54. Sokolović), Kaurin, Marko Rakar, Blanuša, Aleksa Dubajić i Bogdan Lukać.

FRUŠKOGORAC: Radaković, Đukić (od 75. Lužajić), Ivanović, Miodrag Trnić, Simić (od 62. Vukojević), Grabić, Trnić, Ćorić, Ristić, Bojan Simić, (od 87. Gajić), Đuričić.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema