Fudbal

Ubedljiva pobeda fudbalera „Radničkog“ u Šapcu

Šabac. FK „MAČVA“ – FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica 0:3 /0:2/; Glavni sudija: Ilić Milan; Pomoćne sudije: Blagojević Ivan i Marjanović Aleksandar; Četvrti sudija: Miletić Miroslav; Delegat: Stojanović Miroslav

U 9. kolu Prve lige Srbije, u Šapcu su se sastali domaća ekipa FK „Mačva“ i gostujuća ekipa FK „Radnički“ iz Sremske Mitrovice. Gostujući fudbaleri igrali su strpljivo i pametno od početka utakmice. „Hladan tuš“ za domaće navijače usledio je u 20. minutu susreta kada je Dimitrić Ognjen doveo gostujuću ekipu u vođstvo od 1:0. „Radnički“ je i dalje nastavio sa napadima i to im se isplatilo u 44. minutu susreta kada je Mustapha Ibrahim udvostručio prednost svoje ekipe. Fudbaleri „Mačve“ otišli su na odmor sa dva gola zaostatka.

Na početku drugog poluvremena, u 51. minutu meča, Mustapha Ibrahim je svojim drugim golom povisio prednost „Radničkog“ na visokih i nedostižnih 3:0. Šapčani nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol gostiju pa je „Radnički“ zasluženo i ubedljivo pobedio i osvojio sva tri boda.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 8. mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Železničar“ iz Pančeva.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Popović Aleksandar i Adamović Miloš. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Dimitrić Ognjen, Mustapha Ibrahim i Rajković Marko.

FK „Mačva“: Manojlović Strahinja, Popović Aleksandar, Stevanović Nemanja, Jevtić Marko, Gigić Petar (od 58. Trimanović Stefan), Belić Đorđe, Arambašić Savo (od 46. Radovanović Slavko), Tojčić Kristijan, Mijailović Vladimir (od 77. Ristanović Ognjen), Adamović Miloš, Mićanović Mladen (od 46. Marjanović Lazar).

Trener: Savić Boris

FK „Radnički“: Bursać Nikola, Abubakar Sadick, Janković Dejan (od 66. Arnautović Živorad), Dimitrić Ognjen (od 82. Kovačević Ljubomir), Rajković Marko (od 65. Križan Aleksandar), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim (od 65. Stevanović Nikola), Matković Dragan, Pejović Luka (od 75. Cvijić Stefan), Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan

Trenutno nema najavljenih dešavanja . Posećujte nas i prvi saznajte sve o sledećim dešavanjima u našem gradu