Ubedljiva pobeda fudbalera „Radničkog“

Sremska Mitrovica.FK „RADNIČKI“ Sremska Mitrovica – FK „BUDUĆNOST“ Dobanovci 3:0 /2:0/; Glavni sudija: Jakovljević Mladen; Pomoćne sudije: Todorović Nemanja i Obradović Nikola; Četvrti sudija: Pančić Dušan; Delegat: Đerman Dragoslav

U 8. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Budućnost“ iz Dobanovaca. Od samog starta utakmice usledio je furiozan početak domaćih igrača. Već u 2. minutu meča „Radnički“ dolazi u vođstvo od 1:0, a precizan izvođač penala bio je Rajković Marko. Samo tri minute kasnije „Radnički“ je udvostručio svoju prednost preko Dimitrić Ognjena. Gosti iz Dobanovaca nisu uspeli da smanje rezultat do kraja prvog dela igre pa su na odmor otišli sa dva gola zaostatka.

U drugom poluvremenu „Radnički“ je nastavio da kontroliše igru i ređa šanse. Na visokih 3:0 za domaću ekipu povisio je Rakić Slađan u 70. minutu susreta. Do kraja meča nije bilo promene rezultata pa je „Radnički“ na kraju zasluženo pobedio i osvojio sva tri boda.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 12. mesto na tabeli sa 8 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Šapcu ekipi FK „Mačva“.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Abubakar Sadick i Pejović Luka. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Novaković Nemanja i Emerun Emeka.

FK „Radnički“ Sremska Mitrovica: Šegavac Matija, Nešković Milan (od 1. Pejović Luka), Abubakar Sadick (od 78. Vidić Aleksa), Cvijić Stefan (od 59. Janković Dejan), Dimitrić Ognjen, Ilić Vladimir, Rajković Marko (od 73. Križan Aleksandar), Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim (od 73. Arnautović Živorad), Matković Dragan, Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan

FK „Budućnost“ Dobanovci: Gudžulić Marko, Šljivić Nenad, Lučić Slobodan, Markišić Filip, Arsić Željko, Ninković David (od 59. Avrić Filip), Tripković Nikola (od 81. Milić Aleksandar), Veselinović Mladen, Kodžić Nikola (od 59. Milijašević Miloš), Janjić Milan (od 74. Emerun Emeka), Novaković Nemanja (od 46. Pajović Tomislav).

Trener: Kuljić Milan

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema