Minimalni poraz fudbalera „Radničkog”

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica – FK „MLADOST NS” Novi Sad 0:1 /0:1/; Glavni sudija: Matić Miroslav; Pomoćne sudije: Vladić Aleksandar i Rađen Predrag; Četvrti sudija: Delibašić Marko; Delegat: Kovačević Ljubomir

U 6. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički” i gostujuća ekipa FK  „Mladost NS” iz Novog Sada. U toku prvog dela igre, šanse su stvarane na obe strane, a nešto ozbiljnije prilike za gol imali su domaći igrači. „Hladan tuš” za domaće navijače usledio je pred kraj prvog poluvremena, u 41. minutu meča, kada je posle sjajnog centaršuta iskosa sa leve strane, preciznim udarcem glavom Vidakov Milan savladao golmana Šegavca za vođstvo gostiju od 0:1. Na odmor se otišlo sa golom prednosti fudbalera iz Novog Sada.

U drugom poluvremenu „Radnički” je imao inicijativu i napadao. Fudbaleri u crvenim dresovima stvorili su nekoliko dobrih prilika ali je golman „Mladosti” bio na visini zadatka. Na kraju meča, gosti su slavili rezultatom 0:1 i odneli sva tri boda za Novi Sad.

FK „Radnički“ trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 5 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” gostuje u Beogradu ekipi OFK „Žarkovo”.

Žute kartone u domaćoj ekipi dobili su Matković Dragan i Vidić Aleksa. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Milovanović Miloš, Renić Marko i Mirković Nikola.

FK „Radnički” Sremska Mitrovica: Šeganac Matija, Spajić Igor, Stevanović Nikola, Janković Dejan (od 61. Vladić Predrag), Dimitrić Ognjen, Ilić Vladimir (od 77. Pejović Luka), Rajković Marko, Vidić Aleksa, Mustapha Ibrahim, Matković Dragan (od 51. Cvijić Stefan), Radović Nikola.

Trener: Perišić Dragan

FK „Mladost NS” Novi Sad: Mirković Nikola, Milovanović Miloš, Popović Nikola, Renić Marko (od 74. Ilić Nemanja), Santos Jercival Sousa, Divac Nikola (od 88. Jovanić Luka), Vidakov Milan (od 88. Marković Vido), Ožegović Miloš, Mijić Dušan, Sekulić Danilo, Sević Nenad.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema