Fudbal

Međuopštinska liga Srem – Zapad

Bačinci – Srem (SR) 2:1 (0:0)

BAČINCI. Igralište Bačinaca, gledalaca 200, sudija Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Kalinić u 22. i M. Bosančić u 75. za Bačince, Radosavljević u 31. minutu za Srem. Žuti kartoni: Mijanović, Vasiljević, Milinković (Bačinci), D. Koprić (Srem). Crveni karton: Čavić (Bačinci).

Favorizovani domaćini su uspeli da na kraju, ipak, slave. Uz to propustili još nekoliko lepih prilika pa su mogli i da udvostruče pobedu. Kalinić je bio siguran izvođač najstrože kazne. Poravnao je Radosavljević. Posle centaršuta, glavom je dočekao loptu i samo je skrenuo u prazan deo mreže. Bačinčanima je doneo prvu pobedu u prvenstvu M. Bosančić. Njegov šut s jedanaest metara odlični golman Tomašević nije mogao odbraniti.

BAČINCI: U. Radivojšić 7, M. Bosančić 7, D. Radivojšić 7, Blažanović 7, Mijanović 7, Čavić 7, S. Gačić 7 (Mitrović 7), Kalinić 7, Končar 7, Vasiljević 7, Milinković 7 (Nonković 7).

SREM: Tomašević 8, Nenadović 7, D. Koprić 7, Inosavljević 7, LJ. Koprić 7, Marjanović 7, Jović 7, Marko Zarić 7, Radosavljević 7 (Golubović 7), Miloš Zarić 7 (Vasiljević 7), Vićentić 7.

Zmaj – Graničar (A) 4:2 (1:1)

NOĆAJ. Igralište Zmaja, gledalaca 150, sudija Mušicki (Ruma). Strelci: Zackalicki u 42, Vitas u 46. i 57. i Kovačević u 87. za Zmaj, Vurdelja u 43. i Starčević u 70. minutu za Graničar. Žuti karton: Mijajlović (Zmaj).

Gosti iz Adaševaca, bili su nadigrani još u prvom poluvremenu. Domaći napadači su imali još nekoliko prilika. Izvanredan gol u 57. minutu postigao je Vitas, direktno iz kornera.

ZMAJ: Kljajić, Sinđić, Tojić, V. Simeunović, Jovanović, Jesretić, Ilić (A. Sretenović, Kovačević), Mijajlović, Vitas, Čupić (Savić), Zackalicki.

GRANIČAR: Kukulj, Trlajić, Vasiljević, Ličanin, Vurdelja, Stanković, Starčević, Radmanović (Opojevlić), Neškovioć (Bojanić), Vujić.

LSK – Hajduk (V) 0:4 (0:2)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, gledalaca 100, sudija Ranković (Jarak). Strelci: Radovanović u 12, Petaković u 29, Veteha u 82. i B. Kovačević u 85. minutu. Žuti kartoni: Ribić (LSK), B. Kovačević, Marjanović (Hajduk).

U prvom poluvremenu gosti iz Višnjićeva bili su bolji taman za dva gola. Radovanović je bio strelac posle odlične akcije, a Petaković je iskoristio grešku domaće odbrane.Oni su mu prosto namestili da postigne gol.

LSK: Simeunović 7, Šćurk 7, Savić 7, Dragišić 7 (Petković), Lacković 7, M. Bosančić 7, Polovina 7 (Šeik), Dronić 7, Milićević 7, Trebovac 7, Ribić 7 (Ivan).

HAJDUK: Mitrović 7, Tomščić 7 (Hrček), B. Kovačević 7 (S. Gavrilović), Bakajlić 7, Grujičić 7, Radovanović 7, Petaković 7, Petrović 7 (Veteha 7), Marjanović 7, Kljajić 7 (U. Kovačević), Perić 7.

Zeka Buljubaša – Jedinstvo (R) 1:0 (1:0)

RAVNJE. Igralište Zeke Buljubaše, gledalaca 150, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelac: Parmaković u 21. minutu. Žuti karton: D. Milovanović (Zeka Buljubaša). Crveni karton: Parmaković (Zeka Buljubaša).

Da na golu gostiju nije stajao, Cvetković, gosti, bi doživeli, i teži poraz.

ZEKA BULJUBAŠA: Dudić, Č. Milovanović, D. Milovanović (Kopunović), M. Begović, Belić, Belovuković, Milan Bančević, U. Begović (Borovac), M. Parmaković, Turudić, Budečvić.

JEDINSTVO: Cvetković, Mađešić, Babić, Cvjetičanin, Sremčević, Milekšić, Jovanović, Lošić, Vojčanin (Milić), Eror (Kolarović), Samardžić (Vidaković).

Obilić – BSK 2:2 (2:1)

KUKUJEVCI. Igralište Obilića, gledalaca 150, sudija Poznan (Ruma). Strelci: A. Petrović u 13. i A. Zec u 37. za Obilić, Ž. Ćirić u 29.i 49, minutu za BSK. Žuti kartoni: Koplić, B. Ćirić, Zeljković (BSK).

U  Kukujevcima se razvila velika borba od prvog minuta. Posle brzog vođstva domaćina, igrači BSK-a su na sve načine pokušavali, da makar poravnaju rezultat, i u tome su uspeli. Onda su opet malo posustali, pa su domaćini opet došli u vođstvo, jer su i bili bolji rival. Ali, neumorni Živan Ćirić je smogao snage, opet izigrao domaće štopere i još jednom poravnao rezultat.

OBILIĆ: Medaković, B. Čavić (Ilibašić), Dević (Šućak), Bolić, Bertić, A. Zec (M. Zec), Vojnović, Drobnjak, Medić, J. Mikić, A. Petrović.

BSK: Koplić, T. Plemić, B. Ćirić, Petrović, Laketić (A. Plemić), Smajlović, D. Plemić, Cvijetić, lukić, Zeljković, Ž. Ćirić.

Fruška gora – Graničar (K) 1:3 (0:0)

RUMA. Igralište Jedinstva, gledalaca 250, sudija Bošković (Salaš Noćajski). Strelci: Roksa u 73. (iz penala) za Frušku goru, a N. Simić u 56, Darko Pečenica u 81. i Vranjković u 87. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Đapić, Vlajsević, Roksa (Fruška gora), Vranjković, Šojić (Graničar). Crveni karton: Karanfilović (Fruška gora).

Igrao se dinamičan fudbal.U prvom delu ravnoprana igra, ali u nastavku gosti iz Kuzmina su preuzeli potpunu inicijativu. Bili su mnogo bolji, spremniji, a domaćini bez kondicije.

FRUŠKA GORA: Radivojević, Đapić, Vlajsević (Lazarević), Katić, Grubješić, Mihajlović (Savić), Novaković, Puzić (Romić), Roksa, Gojković, Karanfilović.

GRANIČAR: Šivoljicki, Vladisavljević, M.Simić, Mitrović, Vranković, Dejan Pečenica, Darko Pečenica, Sušić, Šojić, N. Simić, Nedimović.

RAVNJE: Zeka Buljubaša – Jedinstvo (R) 1:0, RUMA: Fruška gora – Graničar (K) 1:3, NOĆAJ: Zmaj – Graničar (A) 4:2, KUKUJEVCI: Obilić – BSK 2:2, ERDEVIK: Erdevik – Bikić 1:0, LAĆARAK: LSK – Hajduk (V) 0:4, BAČINCI: Bačinci – Srem (SR) 2:1.